SeturSelect

ile tatil asla sadece tatil değil

Ezberlenen, sürekli tekrar eden ve gittiğimiz adres farklı olsa da sunulan deneyimlerin rutinliği yüzünden tat vermeyen bir tatil anlayışı mı, yoksa seyahat etmenin o eşsiz tadı mı? SeturSelect ile her seyahatiniz hayatınızı anlatan romanda altını kalınca çizdiğiniz birer cümleye dönüşüyor. Her seferinde en rahat ulaşımı, en farklı oteli size sunan bir yardımcı... Eğlencenin en unutulmazı, dinlenmenin en huzurlusu, heyecanın doruk noktası ve daha birçok duyguyu en uç noktada yaşadığınız deneyimler SeturSelect tarafından sizin için düşünülüyor ve hazırlanıyor. Temalara göre belirlenmiş turları uzmanlarımızın aktardığı yetkin deneyimle bir gezinin çok ötesine ulaşıyor. SeturSelect size en uygun otel seçeneklerini, ulaşım alternatiflerini, restoran önerilerini araştırıp beğeninize sunuyor. Vize işlemleri ve rehberlik hizmetlerinde en kolay süreçleri geliştiriyor. Sonunda size; en ince ayrıntısına kadar sizin için tasarlanmış turların keyfini sürmek kalıyor.

Mükemmel Tatil

Bağdat Caddesi’nde…

SeturSelect ayrıcalıklarını sunmaya Bağdat Caddesi’nde devam ediyor. 13 Mayıs’ta güzel bir törenle kapılarını tüm seyahat severlere açan yeni ofisimizde güler yüzlü ve tecrübeli uzmanlarımız sizin için en doğru seçenekleri bir araya getiriyor. En keyifli tatil önerileri için haftanın 7 günü Bağdat Caddesi 439 numarada bizleri ziyaret edebilir veya 0216 227 11 00 numaralı telefondan ofisimize ulaşabilirsiniz.

Toskana
Yollarındaki Hızlı İtalyan:

Ferrari

Bologna ve Floransa arasında hızlı bir gün sizi bekliyor. İstanbulBologna arası keyifli bir uçuştan sonra yaklaşık bir buçuk saat yol alarak Villa la Massa’ya ulaşıyoruz. Otelin 16. yüzyıldan günümüze getirdiği havayı her tarafta hissetmek mümkün. Limon ve zeytin ağaçlarının kapladığı, oldukça geniş bir alana kurulu arazisi ve bahçesi insanı oldukça keyiflendiriyor. Toskana’nın gündelik yaşamın stresinden kaçış için sunduğu en iyi noktalardan biri bu tipik şaraphane malikanesi. Floransa’ya oldukça yakın olan Villa la Massa, şehirde vakit geçirmeyi arzu eden misafirleri için shuttle hizmeti de sunuyor. Sabah 09:00’da otelden başlayan ve akşam en son saat 19:00’da Floransa’dan otele hareketle son bulan bu servisten hemen her saatte yararlanmanız mümkün. Arno Nehri kıyısında mis kokulu limon ağaçları eşliğinde yaptığınız keyifli gezintiden sonra gününüzü güzel bir kokteyl ve nefis bir akşam yemeğiyle taçlandırabilirsiniz.

Ferrari’nin Camından

Toskana Manzaraları

Gününüz güzel bir kahvaltı sonrası araçlar üzerine ufak bir bilgilendirmeyle başlıyor. Bilgilendirme sonrası, otelin bahçesinde sizleri bekleyen araçlara doğru geçiyorsunuz. Filoda muhteşem Ferrari modelleri bulunuyor. Güvenlik oldukça önemli olduğundan tur sırasında size eşlik edecek görevli ve araçlar da hazır bekliyor. Toskana’nın eşsiz manzaralarının içinde kırmızı Ferrari’nizle birlikte ilerlerken kendinizi bir film kahramanı gibi hissetmeniz işten bile değil. Turun ortalarında Castello di Fonterutoli’de nefis bir öğle yemeği sizi bekliyor ve bölgenin ünlü şaraplarını da tanıma fırsatı buluyorsunuz. Aynı ölçüde keyifli dönüş yolunda hafızanıza kazınan manzaralar ve yaşadığınız tarifsiz sürüş deneyimiyle birlikte otelinize ulaşıyorsunuz. Güzel bir akşam yemeği sonrasında veda ettiğiniz bu turun anıları sizi çok uzun süre yalnız bırakmayacak. Zamanınız doğrultusunda bu deneyimin tadını günübirlik veya 4-5-6-8 günlük turlarla hatta kendinize özel olarak tasarlanan programlarla çıkarmanız mümkün.

Diwali Festivali Işığında Hindistan’ın Bilinmeyenleri

Festivalleri ile ünlü, geniş ve pek çok özelliği de keşfedilmemiş bir kültürü barındırıyor Hindistan. Tümüyle tanıması imkansız ama başlamak için sizi kışkırtan bir ülke.

Umut ve Bereketin Festivali

Diwali, Hinduizm’in en önemli festivali. Bunu bütün çevrenizde hissedebilirsiniz. Festival heyecanı ile temizlenen evler ve sokaklar, yepyeni kıyafetlere bürünen kadın ve erkekler ışık festivalinin adına yaraşır şekilde ışıl ışıl parlar. Bereket için festival boyunca tanrılara dua edilir. Her yerde yakılan ışıklar ve mumlar festivalin ruhunu oluşturur. Bütün bir ülke ışıklarla baştan aşağıya süslenir. Hangi şehrinde olursanız olun yanan ışıklar, gerçekleşmesi beklenen umutlar ve bereket için yapılan dualar etrafınızı sarar. Bazı zamanlar bir yeri tanımak için ideal ortamlar yaratır. Festivalin coşkusunun yaşandığı bu dönem belki de Hindistan’ı keşfetmek için en uygun zamanlardan biri.

Gizemleri ve Derinlikleri ile Hindistan’ı Yansıtan Şehirler

Hindistan’da her şehir, her bölge ayrı bir hikayedir. Hepsi kendine has yapıları ve insanlarıyla özgün bir kültürü besler. Farklı hikayeler dinleyeceğiniz ve değişik yaşamlara dokunacağınız üç şehir: Agra, Mumbai ve Jaipur…

Aşkın Mabedi: Agra

Hindistan’ın kalabalık ve hareketli şehri Agra, aşk için yazılmış bir öyküye de yüzyıllardır ev sahipliği yapıyor. Coğrafyanın önemli isimlerinden Şah Cihan’ın eşinin ölümünden sonra aşkının sonsuzluğa uzanmasını sağlamak için yaptırdığı Tac Mahal, tüm görkemi ve güzelliği ile Agra’yı süslüyor. Dünya harikalarından birinin aşk için yapılmış olması aşka inancınızı daha da arttırıyor. Şehrin önemli bir diğer yapısı da Agra Kalesi. Bu görkemli yapı, Agra’yı taçlandırmış olarak ziyaretçilerini bekliyor.

Çingeneler Şehri: Jaipur

Jaipur hem Rajastan’ın, hem de ülkede yaşayan çingenelerin başkenti. Şehir çingenelerin Rajastan’dan başlayan Türkiye, Romanya, Rusya üzerinden Güney Amerika’ya kadar uzanan yolculuğunun renkli dünyasından oldukça etkilenmiş gibi görünüyor. Sokaklarında kutsal maymunlar, etraftan yükselen yılan oynatıcılarının pungi sesleri ve rengarenk kıyafetleriyle çingeneler Jaipur’un karakterini tamamlayan öğeler. Festivaller ve özellikle Diwali belki de en çok Jaipur’a yakışıyor. Çingenelerin harika danslarıyla her günü neşe ile dolu olan şehir sakladığı hikayelerle de ziyaretçilerini büyülüyor. Jaipur’un antik basamaklarını gördüğünüzde sadece kurak bir bölgeye su sağlamak dışında hikayelere de sahip olduğunu dinleyebilirsiniz. Şehirdeki Rüzgar Sarayı gibi pembenin tüm tonlarını yansıtan etkileyici yapılar, Jantar Mantar Gözlemevi ve Amber Sarayı da anılarınızın başköşesini kapmak için olanca güzelliğiyle ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

Coşkulu Sokaklar: Mumbai

Mumbai, bütün ülkeyi dünyaya tanıtan bir mozaik adeta. Hindistan’ın tüm kesimlerinden insanları bu şehirde görmeniz mümkün. Şehrin gözde turist mekanı Colaba Bölgesi. Hindistan’ı keşfetmeye gelen yüzlerce turist Colaba sokaklarını dolduruyor. Şehrin görkemli yapıları Chhatrapi Shivaji Terminali ve Prince Of Wales onları görmek isteyen ziyaretçiler ile dolu. Dünyanın en pahalı evi sıfatıyla Antilia da bu şehirde yükseliyor. Mumbai’ye gitmeden önce “Shantaram” romanını mutlaka okumalısınız. Kitabın sayfalarında şehrin hareketli sokaklarında bir gezintiye çıkacaksınız. Şehir ve bilinmeyen Hindistan hakkında bir ön bilgiyi size sunacak.

Setur’un Diwali Festival Turu Agra, Jaipur, Jodhpur, Udaipur ve Delhi şehirleri ile birlikte Hindistan’ın bütün güzelliklerini tanımanız için 9 günlük harika bir program. Hikayesi hakkında rivayetler olan, yüzlerce eski iskeletin çevrelediği İskelet Gölü, Hindistan çöllerinde yapılmış dünyanın ikinci en uzun duvarı, Thar Çölü’nün girişine kurulmuş mavi şehir Jodhpur bilinmeyenleriyle sizleri bekliyor. Ülkenin bütün güzelliklerini ve farklı dünyasını Setur’la keşfedin.

Avrupa’nın Dört Bir Yanında

Bağ Bozumu Zamanı

Bütün Avrupa’da şarap gurmelerinin başını döndüren zamanlar bağ bozumları... Birbirinden farklı onlarca aromanın ayrı keyif verdiği bu dönemde, belirli birkaç adres ziyaretçilerine unutulmayacak deneyimler sunuyor. Alentejo, Bordeaux, Toskana ve Katalonya bu dönemde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken destinasyonlar.

Şarabı Başkentinde Tadın…

Fransa Bordeaux

Bütün Avrupa’da şarap gurmelerinin başını döndüren zamanlar bağ bozumları... Birbirinden farklı onlarca aromanın ayrı keyif verdiği bu dönemde, belirli birkaç adres ziyaretçilerine unutulmayacak deneyimler sunuyor. Alentejo, Bordeaux, Toskana ve Katalonya bu dönemde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken destinasyonlar.

Şarap Severlerin Mabedi

Portekiz Alentejo

Bütün Avrupa’da şarap gurmelerinin başını döndüren zamanlar bağ bozumları... Birbirinden farklı onlarca aromanın ayrı keyif verdiği bu dönemde, belirli birkaç adres ziyaretçilerine unutulmayacak deneyimler sunuyor. Alentejo, Bordeaux, Toskana ve Katalonya bu dönemde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken destinasyonlar.

Tadabileceğiniz şarap evleri var. Bunların en önemlilerinden biri The Herdades. 2016 yılında Trip Advisor Traveler’s Choice etiketini alan şarap evi, Alentejo’da kesinlikle misafiri olmanız gereken yerlerden biri. Bölgenin büyük bir bölümünü Castelo de Marvao’dan kuş bakışı seyredebilirsiniz. Şarap keyfinizden artakalan zamanlarda huzur dolu doğa yürüyüşleriniz için Arrabida Doğal Parkı en uygun yer.

Rönesans Manzarasında Şarabın Ruhunu Yaşatan Bölge…

İtalya Toskana

Floransa, orta çağdan köklenen ve rönesansla çiçek açan nadide bir şehir. Her adımınızda kendine hayran bırakan bir manzara sizi büyülüyor. Bir çarşaf gibi yumuşakça dalgalanan tepeler ve vadilerin arasında uzanan, orta çağ şatolarına benzeyen onlarca şarap evi... Bu görüntü Toskana’nın ününün ufak bir parçası. Bölgedeki iki yerleşim, özellikle şarap söz konusu olduğunda kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerler olan Chianti ve Val D’Orcia bölgeleri. İtalya için Toskana ne ise Chianti de Toskana için aynı anlamı taşıyor. Arno Nehri sayesinde oluşan mikro iklim Chianti için adete bir nimet sayılıyor. 2004 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan bölgede iklim sayesinde sadece bu bölgeye özgü yetiştirilen üzümlerden hayran kalınacak şaraplar üretiliyor.

Birçok ünlü şarap evi ziyaretçilerini ağırlıyor, örneğin Castello di Vicchiomaggio. Burada yaklaşık bir saat boyunca sürecek özel bir turla ürettikleri şarabın bütün yolculuğuna şahit olabilir ve birçok ödül kazanan şarabı tadımlama fırsatına sahip olabilirsiniz. Val D’Orcia ise Toskana’nın en değerli şarapları olarak nitelendirilen Brunello di Montalcino şaraplarına ev sahipliği yapıyor. Gladyatör filminin de en güzel sahnelerinin çekildiği manzarada tepelerin üzerine kondurulmuş şarap evlerini izlemek bile ayrı bir haz. Azienda Agricola Case Basse, Tenuta Ciacci Piccolomini d’Aragona ve Poggio Antico bu manzaranın başrollerinde oynayan ve rotanızda olmazsa olmaz denilebilecek şarap evlerinden sadece birkaçı.

Barselona’nın Arka Bahçesine Bağ Bozumu…

İspanya Katalonya

Katalonya, İber Yarımadası’nın kendine has bir cenneti. Eşsiz sanat eserleri ile süslenmiş bir mücevher gibi parlayan Barselona ve etrafında keşfedilmeyi bekleyen mütevazı topraklar. Şarap üreticiliği ise Katalonya’nın bu sakin topraklarında kalite ve lezzetiyle ünlenmiş ve bölgeye farklı bir renk getirmiş durumda. Şarabın tahtını kurduğu yer ise Katalonya Penedes Bölgesi. Böylesine özgün ve ünlü şarapların üretilmesinde öncülük eden Torres Ailesi Katalonya’nın şarap hikayesinde ayrı bir öneme sahip. Onların Katalan şarabını mükemmelleştirme çabaları sayesinde bugün adından sıkça bahsettiren bir efsane durumunda. Katalonya şarap turunda Miguel Torres ve Jean Leon ziyaret edilmesi gereken önemli noktalar; Katalan şarabının ruhunu barındırıyorlar adeta. Üzüm bağlarının arasında dolaşırken Katalan kırsalının huzur veren atmosferi tüm benliğinizi kaplayacak. Penedes’teki Vilafranca del Penedes bu mütevazı cennetin şarapla ilgili hikayesini öğrenebileceğiniz harika bir şarap müzesi. Tüm güzellikleri, tarihi ve sunacağı lezzetli deneyimlerle Katalonya sizi bekliyor.

Rayların Üzerindeki Oteller

Lüks Tren Turları

Sıradan seyahatlerin ve alıştığınız konaklamaların ötesinde bir deneyim. Rayların üzerinde giderken tanıyacağınız yerler ve dinleyeceğiniz hikayeler… 4 kıtada farklı dünyaları keşfedeceğiniz lüks tren turları sizleri bekliyor.

İnka Medeniyeti’ne Uzanan Raylar

Belmond Hiram Bingham Treni

Machu Picchu

Machu Picchu, yeni dünya yerlileri İnka Medeniyeti’nin kalbi. Belki İnkalar tarihten çekildiler, ama arkalarında masallara konu olacak güzellikte şehirler bıraktılar. Hiram Bingham Treni de bu güzelliğe yaraşır şekilde Güney Amerika’nın en lüks treni. Bu lüks trenle yolculuk Cusco istasyonundan başlıyor ve sırasıyla Urumbamba, Ollantaytambo istasyonlarını ziyaret ediyor. Ant Dağları arasında tarih yatan vadilerden ilerleyerek sonunda Machu Picchu’ya ulaşıyor. Yolculuğunuz boyunca ihtiyaç duyacağınız her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Ünlü yemek ve bar vagonu, özel süit vagonlar, Ant Dağları yemekleri ve geleneksel Peru müziği… Hepsi Hiram Bingham’da sizleri bekliyor.

Raylar Üzerinde Güneydoğu Asya

Belmond Eastern and Oriental Ekspres

Güneydoğu Asya

Kuala Lumpur, Singapur, Bangkok ve rota üzerinde yerleşmiş Güneydoğu Asya’nın capcanlı birçok şehri lüks bir tren yolculuğuyla sizinle tanışıyor. Otel konforundaki vagon süitlerinizde keyif yaparken, yemyeşil doğanın içinden akıp giden raylar üzerinde Malezya, Tayland ve Singapur’daki dünyaya şahit oluyorsunuz. Durduğunuz her istasyonda sizi şaşırtacak harika yapılar ve sıcak gülümsemeleriyle içinizi ısıtacak mükemmel insanlar bulacaksınız.

Bir Kıtanın Trenle Keşfi

Rovos Rail

Afrika

Vahşi yaşamıyla ve dünyanın geri kalanından farkıyla bir kıtayı trenle keşfetmeye ne dersiniz? Rovos Rail size bu fırsatı sunuyor. Kıtanın farklı bölgelerinde keşfe çıkarken lüks treninizin rahat odalarında keyifli bir yolculuk yapıyorsunuz. Altın madeni alanlarıyla ünlü Highwell’den yola çıkıp muhteşem dağ ve şarap bağları manzaraları eşliğinde kıtanın güney ucu Cape Town’a doğru bir yolculuğa çıkabilir, ya da Pretoria’dan yola çıkıp görkemli Victoria Şelaleleri’ni ziyaret ederken Afrika’nın egzotik doğasını daha yakından tanıyabilirsiniz. Durban ve Namibya safari turlarıyla farklı bir safariye trenle çıkabilir, güzellikleriyle kendilerine ve doğaya hayran bırakan Afrika vahşi yaşamını gözlemleyebilirsiniz. Birbirinden farklı içeriklere sahip birçok rotada Rovos Rail size bir kıtayı trenle keşfetme imkanı sunuyor.

Engin Bir Coğrafya ve Uzun Yolculuklar

Golden Eagle Lüks Trenleri

Bir yolculuk ne kadar uzunsa biriktirdiğiniz anılar o kadar fazla ve unutulmaz olur. Golden Eagle lüks trenleri de Asya’nın kalbine ya da kutup dairesine yaptığı uzun turlarla size biriktirebileceğiniz birçok anı sunuyor. Soğuk Rusya’nın sıcak insanlarının yaşadığı Moskova’dan Asya’nın içlerinde kendi haline bırakılan Ulan Batur’a, beyaz geceleri bir masal gibi yaşayan Kuzey Rusya ve Norveç’ten, uçsuz bucaksız kar ve buz imparatorluğu Sibirya’ya veya Rusya’nın vitrin şehirleri Saint Petersburg, Vladivostok’tan daha nice şehire birçok rota, uzun yolculukları sevenleri bekliyor. Zıtlıkları aynı yolculukta görebileceğiniz bu lüks tren turlarında insanlarla dolu hareketli şehirleri tanırken, aynı zamanda uçsuz bucaksız ve ıssız görünen coğrafyaları da hayranlıkla izleyeceksiniz.

İngiliz Tarzı Romantik Bir Yolculuk

Belmond Northern Belle Treni

Birleşik Krallık

Özel kumaşlar ve geleneksel tasarımlı mobilyalar da dahil olmak üzere bu trendeki her detay, yolcularına romantik bir atmosferde Birleşik Krallık topraklarını keşfetmelerini vadediyor. Tüm önemli istasyonlarda kısa molalarla pek çok şehri tanıma fırsatı buluyorsunuz. Londra, Newcastle, Chester, Edinburgh, Carlisle ve Inverness gibi hareketli şehirleri dolaşırken İngiliz tarzı birçok etkinlikte Northern Belle’de size sunuluyor. Dünya mirası listesindeki Durham Bölgesi, Alnwick Kalesi, Hadrian Duvarı gibi İngiliz tarihinin önemli yapılarını ziyaretleriniz arasında meşhur 5 çayı partileri ve yerel lezzetlerle hazırlanmış yemekler bu güzel yolculukta size sunulmayı bekliyor.

Festivallerin

İdeal Mevsimi...

Dünyanın dört bir tarafında festivaller birçok insanı bir araya getiriyor. Bazen müzik, bazen dans, odağı sürekli değişen fakat kadrajında hep mutlu insanların olduğu festivaller. Bira, yoga, balinalar ve istiridyelerin aracılığı ile 2017 sonbaharında seyahat tutkunlarını buluşturacak festivallere göz atıyoruz.

Deniz Lezzetleri Aşıklarına…

İstridye ve Deniz Mahsülleri Festivali

22-24 EYLÜL

Deniz sunduğu her şey ile insanoğluna büyük bir hediye; hele ki harika lezzetleri... İşte İrlanda’da birçok gurmeyi tüm dünyadan kendine çeken bir festival: Galway İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali. Bir otel sahibinin daha çok turisti İrlanda’da misafir etmek amacıyla ve gerçekten çok ufak bir katılımla başlattığı festival, bugün dünyanın kesinlikle tavsiye edilen sayılı festivalleri arasında. İrlanda’nın dillere destan doğasında lezzet ve eğlenceyi bir araya getiren festival, 22-24 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor. Festivale katılanlar hem birbirinden lezzetli deniz ürünlerini tadıyor, hem de düzenlenen etkinlik ve yarışmalarla eğlencenin doruklarında bir festival yaşıyor. Galway İstiridye ve Deniz Ürünleri Festivali, istiridye açma yarışmasında göstereceğiniz performans ve çılgın partileri için sizleri İrlanda’ya bekliyor.

Bu Festival Enerjinizi Yükseltiyor.

Shakti Anand Yoga Festivali

27 EYLÜL - 02 EKİM

İspanya’nın tatil cenneti adası İbiza farklı bir kutlamaya ev sahipliği yapıyor. İbiza’nın sahip olduğu güzel ve rahatlatıcı atmosfer yoga dinginliğiyle buluşuyor ve birçok yoga tutkununun katılımıyla bir festivale dönüşüyor.

Deniz, kum ve güneş festivalde birçok farklı yoga türüyle buluşuyor. Canlı müzikler, festival katılımcıları için hazırlanan birbirinden lezzetli vejetaryen yemekler, başka hiçbir festivale benzemeyen eşsiz bir atmosferi size sunuyor. 27 Eylül-2 Ekim tarihlerinde düzenlenen festivalde İbiza’yı farklı bir açıdan keşfetme imkanı bulacaksınız.

Yüzgeçlerinde İlkbaharı Taşıyan Balinalar.

Hermanus Balina Festivali

29 EYLÜL - 01 EKİM

Eski dünyanın güney ucu Cape Town’a baharı balinalar getiriyor. Hermanus Balina Festivali için tüm dünyadan doğa tutkunu ziyaretçiler, Hermanus’un muhteşem doğasında ilkbaharın gelişini kutluyor. Yeniden doğuşla özdeşleşen, doğanın yeniden uyandığı bahar ve mevsimin sunduğu görsel şölen elbette festivalle kutlanmayı fazlasıyla hak ediyor. 29 Eylül’de başlayacak festivalde balinaların aşk danslarını izlerken, yaşamın bu gezegene ne kadar yakıştığını keşfedeceksiniz. Okyanusun üzerinde metrelerce yükselerek beyaz köpükler saçan balinaların dansı size çok nadir şahit olacağınız ve unutamayacağınız bir doğa festivali vadediyor.

Bir Alman Klasiği!

Oktoberfest

29 EYLÜL - 03 EKİM

Sadece Bavyeralıların değil, bütün dünya üzerinden 6 milyonu aşkın insanın katılacağı festival eğlence ve mutlulukla kutlanacak. Festivalin beşiği, Bavyera eyaletinin başkenti Münih. 207 yıl önce Prens Ludwig’in düğün törenini kutlayan festival ruhu, halen eylül ayının sonlarında Münih sokaklarında milyonlarca insanı ele geçiriyor. Onlarca festival çadırında Münih’in kendine özgü birası Weissbier’le bardaklar onlarca defa dolup boşalıyor. Her yerde yöresel kıyafetlerini giymiş insanları gördüğünüz Oktoberfest, önemli bir ritüel. Yaklaşık 20 gün sürecek festival, yoğun bir eğlence, bolca kahkaha ve farklı bir kültürü tanıma fırsatını sunuyor.

Profesyonelin Gözünden

Setur Yurt Dışı Turlar Müdürü
Yeşim Özaltay

Bulutlara Gizlenen Krallık

Machu Picchu - Peru

Peru, Orta Amerika’nın büyülü toprakları... Halen bakirliğini kaybetmemiş gibi görünen manzaraları bize sunar ve kalbinde sakladığı İnka Antik Kenti Machu Picchu ile bir seyahat tutkununun hayallerini gerçekleştirir adeta.

Maceraya İlk Adım:

Lima

Machu Picchu keşfi için çıktığınız yolculuk sizi yemekleri, müzikleri ve insanlarıyla tamamen farklı bir kültürün içine bırakıyor. Sonrasında keşfetme arzunuz sizi ele geçiriyor ve kendinizi bu duyguya bırakıyorsunuz. Şirin başkente Air France ya da KLM uçuşuyla ayak basıyorsunuz. İlk izlenim biraz karmaşık gelebilir, çünkü hatırı sayılır bir trafik var. Lima’da konaklamak için Miraflores ve Barranco bölgeleri gayet ideal.

Butik Hotel B, JW Marriot ve Belmond Park Hotel Lima için tavsiye edilebilecek en güzel oteller. Şehri keşfetmeniz için 2 gün yeterli olacaktır. Palaza de Armas, Bolivar S. Square ve Water Promenade’i Lima’da görmeniz gereken yerler olarak listenize alabilirsiniz. Musea de Larco ve Museo de Arte Peru kültürünü bütünüyle anlatan iki güzel müze ve kesinlikle ziyaret edilmeli. Enfes Peru yemeklerinden tatmadan tabii ki bir Lima seyahati düşünülemez. Restaurante La Huaca Puellana’nın bahçesinde muhteşem manzara eşliğinde yediğiniz yerel yemeklerin tadı gerçekten damağınızda kalacak. Restaurante La Rosa Nautica in Apier the Pasific Ocean ve Restaurante Central of Virgilio Martinez lezzetli yemekler için diğer iki güzel alternatif olabilir. Ayrıca Lima’nın en güzel bölgesi Miraflores’te Peruvian ödüllü ünlü şef Virgilo Martinez’in restaurantı Central ve Gaston’da Peruvian Mutfağı’nın lezzetlerini tadın. Aylar öncesinden dolan bu restoranlara önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayın! Saklı krallığın peşindeki yolculukta kısa bir Lima molasının ardından yolculuğa devam ediyoruz.

Machu Picchu’nun Giriş Kapısı:

Cusco

Cusco’ya yaklaşık bir buçuk saatlik uçuşun ardından ulaşabiliyorsunuz. İlk izlenimle birlikte kendinizi Machu Picchu’nun büyüleyen manzarasına hazır hissediyorsunuz, çünkü Cusco İnka Medeniyeti’nin başkenti.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde olan şehir, İnkaların ustalıkla şekil verip üst üste dizdiği büyük taş bloklarla ünlü. Neredeyse piramitleri bile kıskandıracak bir görüntü. Bu güzelliklere ev sahipliği yapan şehirde siz de misafir olmak isterseniz Cusco da Belmond Monasterio, Costa Del sol Ramada ve JW Marriot en ideal oteller. Ant Dağları’nın tertemiz havasında Cusco Limo ve Chicha Restaurantları’nda Peru Mutfağı’nın eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz.

Bulutların da Üzerine… Son Durak

Machu Picchu

Manzaraların en güzellerine sahip eski bir şehir. Bulutların üzerinde kendi masal alemini yaratmış ve doğa da bunu en güzel kareleriyle süslemiş. Antik kente Cusco’dan trenle üç buçuk saatlik bir yolculuktan sonra ulaşabiliyorsunuz. Bu süre içerisinde Belmond Hiram Bingham Treni ile daha önceki bütün tren yolculuklarınızdan farklı bir seyahat deneyimi yaşayacaksınız. Daha çok macera isteyenler için dört saat yaya olarak yolculuk ettiğiniz alternatif rotalar elbette mümkün. Trenden indiğinizde yaklaşık 20 dakikalık bir otobüs yolculuğunun ardından sonunda beklediğiniz manzara karşınızda. Yemyeşil sarp yamaçların ayakta tuttuğu dağlar, tepelerin arasında ipek bir şal gibi süzülen bulutlar ve tam ortasında Peru’nun tahtına kurulmuş antik yapı Machu Picchu yıkıntıları sizi karşılıyor. Gözünüzü çevirdiğiniz her yön ayrı bir haz veriyor. Manzaraya doyamayan, şehrin büyüsünden ayrılamayan misafirleri için Resort & Spa Belmond Hotel Rio Sagrado veya Tambo del İnka güzel hizmetler sunuyor. Bu eşsiz manzarada meditasyon yapabilir ve bisiklet turu gibi aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Machu Picchu’nun da içinde olduğu Sacred Valley size yeni seyahat hikayeleri katacak manzaraları barındırıyor. Daha uzun bir vakit ayıran seyahat severlerİnka mirasını barındıran Puno bölgesine bir rota oluşturabilir. Ülkenin ünlü manzaralarından birini sunan Titicaca Gölü de ısrarla görmenizi istediklerimizden.

Ayrıca lüks cruise turları da Amazon keşfiniz için düşünülmüş özel deneyimlerden. River Cruise Zafiro bu deneyim için en doğru seçimlerden biri. Peru gezisinin sonuna ekleyeceğiniz 3 gecelik bir Amazon turu ile büyüleyici anılar biriktirebilirsiniz.

Yükselen

Trendler!

Denizlerde Süzülen Bir Soylu

Majestic Princess

Majestic Princess yeni doğmuş, fakat hızla bir efsane olma doğrultusunda yol alan 5 yıldızlı bir cruise gemisi. Denizle ilk tanışmasını Roma, Kotor, Venedik ve Trieste’yi ziyaret ettiği Adriyatik turu ile gerçekleştirdi ve şimdi denizlerde misafirlerine en lüks mavi yolculuğu sunuyor. Majestic Princess farklı boyutlarda binin üzerinde odaya sahip. Adeta yüzen bir şehir. Dünya mutfaklarından en leziz örnekleri bulabileceğiniz yemek salonu, göz alıcı mücevherler ve şık saatler satın alabileceğiniz mağazalar, tiyatro salonları ve hatta gemi içerisinde yayın yapan bir canlı yayın stüdyosu bile var. Majestic Princess’te yolcularına denizin üzerinde kanat çırpıyormuş hissi veren bir Seawalk platformu mevcut. Bu rüya gemi özel programlarıyla size lüks bir mavi yolculuk sunuyor.

Son Model Bir Belgrat

Waterfront Belgrade

Belgrat’ın yeni sosyal ve ekonomik merkezi tarihi şehrin komşuluğunda, Sava Nehri’nin kıyısında yükseliyor. Bölgenin tarihi ve kültürel mirasını sahiplenerek sanat ve kültür merkezi haline gelen Waterfront Belgrade, Sırbistan’ı ziyaret eden seyahat severlerin listesinde üst sıralarda. Dünyaca ünlü otellere de ev sahipliği yapan bölge, ünlü kafe ve restoranlar, çeşitli etkinlik merkezleri ile oldukça çekici.

Yaz, Rahatlık Demek

Birkenstock Yeni Sezon Ürünleri

Terlik söz konusu olduğunda şıklık ve rahatlığı bir arada sunan ender markalardan birisi Birkenstock. Yeni koleksiyonuyla da bu yaz yine hak ettiği ilgiyi göreceğe benziyor. Rahatlıktan vazgeçmeden kıyafetinizi şık bir Birkenstock’la tamamlayın.

Türk Kahvesine Yeni Yorum

Arçelik Selamlique

Selamlique Türk kahvesine yeni bir yorum getiriyor. Yedi farklı aromaya sahip özel kapsüller çeşitli tatları deneme imkanı sunuyor. Arçelik Selamlique Türk kahvesine verdiği modern havayla kahve severlerin yeni tutkusu olmaya aday.

Lüksü Tasarlamak...

LUX Bodrum Resort & Residences

Ege’nin incisi Bodrum’da Mayıs 2017’den bu tarafa yeni bir yıldız sahne alıyor. Masmavi Ege sularıyla çevrelenmiş özel bir yarım adada modern ve geometrik çizgilerle yükselen yıldız: LUX Bodrum Resort & Residences. A’Design Awards Yapı ve Mimari Tasarım dalında, 91 oda ve 19 rezidansı ile ödül almayı hak eden otel lüks tatilin, konforun ve modernizmin en yeni temsilcisi. Beyaz kumlu plajı, yat limanı ve her istediğinizi gerçekleştirebileceğiniz hizmet anlayışı ile LUX Bodrum Resort & Residances sizleri bekliyor.

The Masters Vitrinde!

Louis Vuitton & Jeff Koons

Ünlü moda devi Louis Vuitton, tartışma yaratmaktan hoşlanan güncel sanatçı Jeff Koons ile işbirliği yaparak moda tutkunlarına The Masters adıyla muhteşem bir çanta ve aksesuar koleksiyonu hazırladı. Kendisi bir sanat aşığı olan Jeff Koons’un tasarımla sanatı birleştiren yaklaşımı çok konuşulmaya devam ediyor. Da Vinci, Rubens ve Fragonard’ın da ünlü eserlerinin çanta ve aksesuarlara yansıtıldığı koleksiyon moda severler için Louis Vuitton vitrinlerinde yerini aldı.

Dudaklara Christian Dior Dokunuşu

Dior Addict Lipstick

Makyaj dünyasının iddialı ismi Christian Dior yeni çıkardığı seri ile kırmızının en güzel tonlarını dudaklarla buluşturuyor. Hafif yapısı ile rahatsız etmeyen ruj vazgeçilmezlerinizden biri olacak. Kırmızının çekiciliği Dior Addict Lipstick’le her an sizinle.

Lezzete Fransız İmzası

La Petite Maison, İstinye Park

İstinye Park’ta özel dekorasyonu ve özel menüleriyle bir Fransız sizi bekliyor. La Petite Maison Fransa’nın Cote d’Azur ve Linguria bölgelerinden seçtiği taze ve mevsimsel ürünler ile sadeliğin içinde bir karnavalı barındıran lezzetler yaratıyor. Hafif ve sağlıklı yemeğe en az lezzet kadar önem veren restoran, İstanbul’un en iyileri arasında çoktan yerini aldı.

Ayhan Sicimoğlu
ile Trüf Mantarı Avı,
Gubbio

Saklı Hazinenin Peşinde

Gubbio, yemyeşil ormanlarının içinde dünyanın en değerli gastronomi hazinelerinden biri kabul edilen trüf mantarını saklıyor. Ayhan Sicimoğlu eşliğinde 4 gün sürecek bu lezzet avı damak zevkine düşkün tüm seyahat severleri kendine çekiyor. Turda ilk durak Dozza. Monte del Re’de dünyanın sayılı şeflerinin elleriyle hazırlanan lezzetlerle İtalyan Mutfağı’nın muhteşem örneklerinden bir öğle yemeği ziyafeti bizi karşılıyor. Bu lezzetli karşılamanın arkasından maceramızın merkezi olan Gubbio’ya doğru yola çıkıyoruz.

Ormanla kaplı yamaçlara kurulmuş bu şirin kasabada, orta çağ ruhunu gördü- ğünüz güzel manzaralarda halen hissedebiliyorsunuz. Piero Mussini çiftliğinde misafir ediliyoruz ve kısa çiftlik gezisinden sonra peşinde olduğumuz beyaz trüf mantarını bulmak için ustalar ve bu konuda eğitilmiş köpekler rehberliğinde Gubbio ormanlarının içlerine doğru ilerliyoruz. Bu lezzet hazinesinin bulunup toprak altından çıkarılmasını izlemek ayrı bir heyecan.

Uzmanlar trüf mantarı ile ilgili tüm bilgilerini tur boyunca bizimle paylaşıyor. Gubbio’daki hazine avımızdan sonra kasabanın dar, taş sokaklarında kısa bir tura çıkıyor ve kasabaya karakterini veren yapıları inceleme fırsatı buluyoruz. Sonraki durağımız Citta di Castello. Trüf mantarında ünlü ve önemli bir nokta. Gubbio yakınlarındaki bu yer sunduğu lezzetlerle bölge mutfağını tanımamıza yardımcı oluyor. İtalya’daki bu lezzetli gezimizin son gününde Bologna sokaklarında Rönesans havasını içimize çekiyoruz. Dönemin önemli merkezlerinden olan şehirde Chiesa di San Salvatore, Palazzo Comunale, Piazza Maggiore, Basilica di San Petronio, Palazzo della Podesta, Via Vecchie Pescherie, Torre di Garisenda e Asinelli gibi bir çok önemli mekanı tanıyarak trüf mantarı hikayesinin peşinde geçirdiğimiz 4 günü noktalıyoruz. SeturSelect farkıyla benzersiz deneyimler yaşayacağınız bu turu sakın kaçırmayın.


Diğer Sayılar