Artık Nişantaşı’ndayız!

Her geçen gün büyüyen ailemizle, özel turlarımız ve seyahat anlayışına getirdiğimiz özel bakış açısıyla sizlerle birlikte olmaya devam ediyoruz. Yeni açılan Nişantaşı şubemizde de heyecanımızı sizlerle paylaşabileceğimiz için ayrıca mutluyuz. Uzman seyahat danışmanlarımız sizler için unutulmaz hikâyeler yaratmaya hazırlar. Daha fazla seyahat tutkunu için kişiye özel dizayn edilmiş doyumsuz seyahatler tasarlamak ve birlikte güzel anılar biriktirmek üzere sizleri bekliyoruz. Adresimiz: Meşrutiyet Mahallesi, Vali Konağı Caddesi, Hacı Mansur Sokak, No: 2/B Nişantaşı Tel: 0212 942 36 60

Seyahat Tutkusunun Adı: SeturSelect

Bizce seyahat, sadece gidip görmek ve geri dönmekten ibaret değil. Bizce seyahat, gezgin ruhlar için bir tutku ve bu tutkuyu eşsiz deneyimlerle zenginleştirmek, unutulmaz birer anıya dönüştürmek de bizim tutkumuz. Hep gitmeyi hayal ettiğiniz, anılarınızda önemli bir yer kaplayacak seyahatinizi en az sizin kadar önemsiyor ve mükemmel bir deneyim için çalışıyoruz. Hayallerinizdeki seyahat planınızı ilgiyle dinleyen seyahat danışmanlarımız size en uygun seçimlerle seyahatinizi şekillendiriyor ve planınızı keyifle yaşayacağınız bir hikâyeye dönüştürüyor. Size en uygun ulaşım alternatiflerini, kalacağınız oteli, katılacağınız aktiviteleri sizin için organize ediyoruz. Size sadece seyahat tutkunuzu doyasıya yaşamak ve tatilinizin keyfini çıkartmak kalıyor.

Keman Tınılarıyla

André Rieu Konser Turu

Yüzyılın en önemli müzisyenlerinden biri olarak gösterilen ünlü keman virtüözü André Rieu’ yu dinlemek için Temmuz ayında, müzisyenin doğduğu ülke Hollanda’ dayız. Hollanda’nın Maastricht şehri ile birlikte Belçika’nın Brüksel ve Brugge şehirlerini tanıyacağımız, müzikle dolu 4 gün bizi bekliyor.

Turumuzun ilk günü Belçika’da, başkent Brüksel’deyiz. Grand Palace Meydanı ile başlayan şehir turumuzda, 96 metre yüksekliği ile dikkat çeken Brüksel’in ikonik yapılarından biri olan Hotel De Ville’i ve Avrupa’nın önemli mimari yapılarının minyatürlerinin sergilendiği Atomium’u göreceğiz. İkinci gün tarih ve müzikle dolu bir gün olacak. Hollanda’nın en eski kentlerinden biri olan Maastricht’e hareket edip André Rieu ile olan randevumuzdan önce Roma Dönemi’nden Orta Çağ’a kadar uzanan zaman diliminde şehrin tarihî ve kültürel yapısını oluşturan birçok eserle tanışacağız. Maas Nehri kıyısında kurulan şehirde Aziz Servatius Hazineleri, Roma Dönemi kiliselerinden biri olan Servaaskerk’deki İmparatorluk Galerisi, İmparatorluk Salonu ve İncil Heykeli’ni göreceğiz. Bonnefanten Müzesi, Our Lady Bazilikası, Aziz Peter Dağı ve Pietersberg Mağaraları, Wilhelminabrug ve Aziz Servaasbrug Köprüleri, Eski Şehir Duvarları ve Cehennem Kapısı, Romantik Valkenburg şehirdeki diğer önemli duraklarımız olacak. Maastricht keşfimizin ardından André Rieu konseri için Vrijthof’a hareket edeceğiz. 1949 yılında doğan ve 5 yaşında keman eğitimi almaya başlayan sanatçı, konservatuar eğitimini de doğduğu şehirde aldı. 1987 yılında 12 kişiyle kurduğu, bugün 80’in üzerinde sanatçıyla müzik yaptığı Johann Strauss Orkestrası’nın vereceği konserle müziğe doyacağız. Brüksel’den Türkiye’ye dönmeden önce André Rieu Konser Turu’muzun son gününde Brugge şehrinde olacağız. Orta Çağ dokusunu hissedebileceğiniz şehirde kanallarla çevrili tarihî şehir merkezini, 13. yüzyılda yapılan St. Salvador Katedralini, Meryem Kilisesi’ni ve rengârenk evleri göreceğiz. Kısa şehir turunun ardından tekne turuyla Brugge’e farklı bir açıdan bakacağız. Şehir manzaraları ve tarihle dolu, André Rieu konseriyle renklenecek turumuza 2019 yazında sizi de bekliyoruz.

Bedeninizi ve Zihninizi Canlandırın!

Dünyanın En İyi Spa Merkezleri

Dünyanın farklı köşelerinden zihninizi boşaltıp yenileyebileceğiniz, gündelik yaşamın rutini ve yoruculuğundan kaçıp kendinizi tazeleyebileceğiniz merkezleri sizlerle buluşturuyoruz.

Como Shambhala

Bali, Endonezya

Son yılların en gözde balayı destinasyonlarından biri olan Bali, Como Shambhala ile meditasyon ve terapi alanında da adından söz ettiriyor. Kuzey Ubud’daki tesis, doğanın binbir çeşit dinlendirici melodisini sunan ormanın içinde yer alıyor ve böylece ruhunuzu arındırmanıza yardımcı oluyor. Como Shambhala’nın wellness programı içinde uzun dönemli yenilenmeyi destekleyecek içerikler ve sağlıklı beslenmeyi odak noktasına alan bir anlayış var. Ayurvedik terapi, Güneydoğu Asya’nın yenileyen masaj terapileri, vücut bakımı ve günlük olarak katılıp doğa ile iç içe olabileceğiniz birçok aktiviteyi Como Shambhala’da bir arada bulabilirsiniz.

Resort Tegernsee

Almanya

Resort Tegernsee, bilim ve geleneksel terapiyi bir arada bulabileceğiniz, Avrupa’nın en önemli merkezlerinden biri. Modern yapısı hemen dikkatinizi çekecektir. Alpler’in eşsiz manzarası Resort Tegernsee’nin en önemli parçalarından biri. Çünkü burada misafirlere arınma ve yenilenme yolculuklarında rehberlik eden uzmanlar, doğanın bu yolda en büyük yardımcıları olduğunu düşünüyorlar. Ayrıca LANS Enerji Mutfağı da misafirlerine enerjilerini koruyabilecekleri, yenilenmelerini sürdürebilecekleri lezzetli seçenekleri yine bilimsel veriler ışığında sunuyor.

Resort Lans

Avusturya

Avusturya’nın ünlü dağ manzaralarının tam ortasında bulunan tesis, her şeyden önce eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Kendi deyimleriyle “Yaşama tekrar başlanılan yer” olan Resort Lans, sunduğu lüks hizmet ve yenilenme olanaklarıyla bu söylemini destekliyor. Resort Lans, 5 farklı tipte süitin yanı sıra birçok oda seçeneğine de sahip. Gelenek ve bilimi birleştiren uzmanlar geleneksel doğal terapiler, psikolojik ve nöropsikolojik destekleyici terapiler başta olmak üzere misafirlerine birçok farklı yenilenme yolu sunuyor. Teşhis, arınma ve sonunda yepyeni bir sen.

Absolute Sanctuary

Tayland

Terapi ve yenilenme adası olarak anılan Koh Samui’deki Absolute Sanctuary, bölgedeki en lüks tesislerden biri olarak gösteriliyor. Absolute Sanctuary’de detox, kilo kontrolü, yaşam tarzı yenilenmesi, stresten arınma, yoga ve pilatesi içine alan 9 kategoride 12 farklı program uygulanıyor. Spa terapileri, Absolute Sanctuary’nin sunduğu programların içinde yer alan, tesisin iddialı olduğu bir seçenek.

Ananda Spa

Hindistan

Kuzey Hindistan’da, Himalayalar’ın eteklerinde yer alan Ananda Spa, ödüllü bir merkez. Ruh ve beden enerjinizi yeniden yükseltecek Ayurvedik mutfağı, Hindistan’daki en lüks tesislerden birini, yoga ve spa yanında Ganj Nehri Vadisi’ne hâkim mükemmel bir manzarayı Ananda Spa’da bulabilirsiniz. Detox, fitness, kilo verme, stresten arınma gibi farklı amaçlara yönelik birçok terapi programı, Ananda Spa’da uzmanlar tarafından sizin için oluşturuluyor. Yoga temelli programların dışında geleneksel yöntemlerle modern imkânları birleştiren farklı yaklaşımları da Ananda Spa’da deneyimleyebilirsiniz.

Amangiri

Utah, Amerika

Milyonlarca yılı üst üste yığılmış hâlde görebileceğiniz ikonik kayaç manzaraları, Amangiri’yi tercih etmenizde en büyük etkenlerden biri olabilir. Tesisin yer aldığı destinasyon başlı başına sizi dünyadan koparıp zihninizi boşaltacak bir terapi gibi. Kuzey Amerika Navaho yerlilerinin hikâyeleriyle renklenen meditasyonlarda amaç güzelleşmek, dengelenmek ve sağlık bulmak. Utah çöl manzarasına sahip lüks odalarda, Navaho tarzı yenilenmenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Afrika’nın Zirvesine Yolculuk;

KİLİMANJARO

Hayallere dokunmak için Kilimanjaro’nun zirvesine...

Bir hayâlin peşine düşmek, hedeflerinize doğru yavaşça yükselmek ve sonunda başarmak. Kilimanjaro Dağı’nın zirvesine ulaşmak aslında benim için hayallerime dokunmaktı. Kilimanjaro 5895 metre yüksekliğiyle Kara Kıta’nın en yüksek, dünyanın da en büyük sönmüş volkanı. Benim bu devle olan randevum 2013 yılının temmuz ayında gerçekleşti. Tanzanya-Kenya sınırında yükselen dağın Uhuru Zirvesi’ne olan yolculuğumda eşim ve kardeşi hayalimi benimle paylaştılar. Bize eşlik eden rehberimizi, aşçımızı, yardımcılarını ve 10 kişilik yük taşıma ekibini de unutmadan söylemeliyim. Kilimanjaro’nun zirvesine uzanan 6 farklı rota var. Biz bu rotalar içinde en uzun olan Lemosho’yu seçtik. 8 günlük bu rotada yaklaşık 5900 metre yüksekliğe ulaşmak için 80 kilometreyi adımlamamız gerekiyordu. Lemosho rotasını seçmemizin sebebi, uzun yürüyüşleri sevmemizden ziyade rotanın sunduğu harika manzaralardı.

Dahası bu rota, yüksek irtifaya hızlı tırmanışlarda karşılaşabileceğimiz sağlık sorunlarının da önüne geçecekti. Bununla ilgili rehberimizin ağzından düşürmediği bir söz vardı: POLE POLE. Swahili dilinde yavaş yavaş demekmiş. Özellikle Kilimanjaro Dağı’nda akciğer ve beyinde ödem gibi ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için “pole pole” sözlerini aklınızdan çıkarmamanız gerek. Neyse ki seçtiğimiz rota bizi bu konuda zorlamadı. Oldukça rahat ama uzun bir tırmanış, masalsı manzaralarla dolu bir doğa yürüyüşü havasında geçti. Diğer rotalara kıyasla daha az kalabalık olması da bizim için bir avantaj oldu. 8 gün olarak planlanan tırmanışımızın 3. gününde iki günlük yol alarak 7 günde hedefimize ulaştık.

Tırmanış boyunca farklı farklı kamplarda rehberimizin bize anlattığı hikâyelerle, söylediği şarkılarla geceliyor, ertesi gün yapacağımız tırmanışa motive oluyorduk. Son kamp gecemizde yaşadığım heyecanı unutamam. Hayallerime ulaşmama saatler kala yaşadığım anları hayatım boyunca unutmayacağım.

Tırmanışımızın son gününde gece yarısı kamptan ayrıldık. Önümüzde 6 kilometre yol kat ederek tırmanmamız gereken 1300 metre, 8 saatlik yolculuk boyunca bize eşlik edecek -15 derece hava sıcaklığı ve sonunda hayallerimi süsleyen zirve vardı. Heyecanlı yolculuğumuzun sonunda sabah 07.45’te soğuk ve karanlık geceyi arkamızda bıraktık ve güneşin yeni doğup zirve yolculuğuna başladığı sırada biz Uhuru Zirvesi’ne ulaşmıştık. Bütün ekip sevinçten çılgına dönmüştük. Zirvede dikilip doğan güneşi karşılamak ve Afrika’ya en tepesinden bakmak... Hayatımın en anlamlı 7 gününün paha biçilmez bir ödülü gibiydi. Zirvede güneşin doğuşunu izlediğim o anlar benim için hayatımın geri kalanında yeni bir umudun, yeni bir başlangıcın imgesi oldu. Kilimanjaro benim ilhamım oldu.

Kar Kalınlığı Eğlenceye Ulaştı!

Türkiye’nin Gözde Kayak Merkezleri

Yazın ayrı, kışın ayrı güzellikte yaşandığı ülkemizde şimdi karlı yamaçlarda eğlence zamanı. Geçmişten günümüze gözde kayak merkezlerimiz bu yıl kış mevsimine hızlı bir giriş yaptılar. Uludağ’dan Palandöken’e, Kartalkaya’dan Erciyes’e en iyi kayak merkezlerimizi tanıyoruz.

Uludağ

BURSA

Uludağ en eski ve ünlü kayak merkezlerimizden biri. 2500 metre üzerindeki yüksekliği ile hemen hemen yılın her döneminde yamaçlarında az ya da çok kar buluyor. Antik dönemlerden bu yana heybetiyle dikkat çeken Uludağ’dan Heredot da dahil birçok tarihi karakter yazılarında Olympos olarak bahsetmiş. Dağdaki kayak merkezi iki tepe ve bunları bağlayan vadileri içine alacak şeklide kurulmuş. 1800 metreden 2200 metreye kadar uzanan tesisler keyifli bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Oteller de 1800 metrede yoğunlaşmış durumda. Grand Yazıcı Uludağ Otel kayak tatilinizde konaklayabileceğiniz, iyi bir hizmet bulabileceğiniz otellerden biri. 235 odalı otelin çeşitli zorluk derecelerinde kayak pistleri var. Dileyen misafirlere kayak dersi hizmeti de veriliyor. Kapalı yüzme havuzu, saunası ve spa merkezinden otelde kaldığınız süre boyunca yararlanabilirsiniz.

Sarıkamış

KARS

Son yıllarda Kars’a olan ilginin artmasıyla birlikte Sarıkamış Kayak Merkezi’ne olan ilgi de buna paralel olarak arttı. Diğer kayak merkezlerimize göre daha az yatırım alan, bu yüzden daha az ziyaretçisi olan Sarıkamış Kayak Merkezi’nin kendine özgü özellikleri var. Yağan karın uzun süre yerde kalması ve Alp Dağları’ndaki kristal kar özelliklerine benzer şekilde yağış alması merkezin artılarından ikisi. Bu özellikleriyle snowboardçıların ve doğal pist kayakçılarının tercih ettiği bir kayak merkezi.

Palandöken

ERZURUM

3176 metre yüksekliğindeki Palandöken, yılın yaklaşık 5 ayı kayak yapmaya elverişli olmasıyla, sürekli ve yoğun kar yağışının sağladığı kaliteli kayak deneyimiyle Türkiye’nin ve dünyanın önemli kayak merkezleri arasında gösteriliyor. Palandöken’de 7 kolay, 8 orta, 1 profesyonel ve 4 doğal pist bulunuyor. Ayrıca Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından tescilli 2 adet slalom pisti de tesisin öne çıkan artılarından biri. Bütün pistleriyle birlikte yaklaşık 10.000 kişiye hizmet sunabilecek kapasitedeki Palandöken’de konaklama seçenekleri de oldukça çeşitli. Kayak merkezinde kaliteli hizmet sunan birçok otel yer alıyor. Sway Hotels de dağ ve şehir manzaralı 181 konforlu odasıyla Palandöken’de misafirlerini ağırlıyor. Kayak merkezinde güvenlik önlemleri ile ön plana çıkan otel aynı zamanda buz tırmanışı, kızak, kar rafting gibi farklı aktiviteler de sunuyor.

Erciyes

KAYSERİ

Erciyes kayak merkezi İç Anadolu’da önemli kış turizmi merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle Kapadokya’ya olan yakınlığı hem kış turizmini hem de kültür turizmini birleştirmek isteyen kayakseverler için bir çekim noktası. Merkez yaklaşık 23 kilometre uzunluğunda teleferik taşıma sistemine sahip. Misafirler lift sistemi ile farklı zorluk derecelerindeki 33 pistte kayak yapma imkânı bulunuyor. Erciyes Kayak Merkezi güvenliği de ön planda tutan merkezler arasında. 25 kişiden oluşan özel kayak güvenliği ekibi misafirlerin güvenli kayak yapmaları için hizmet veriyor. Merkezdeki tesislerde yaklaşık 2.000 kişiyi ağırlayabilecek konaklama kapasitesi var.

Kartalkaya

BOLU

Bolu’ya 38 kilometre mesafede yer alan Kartalkaya Kayak Merkezi Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim bölgesi içerisinde yer alıyor. Merkez, büyük şehirlere yakınlığı ve ulaşım kolaylığı ile oldukça fazla tercih ediliyor. 2 ana kayak bölgesinde toplam uzunluğu 40 kilometreye ulaşan, farklı zorluk derecelerinde 25 adet pist bulunuyor. Merkezdeki konaklama tesisleri yaklaşık 1.600 kişilik kapasiteye sahip. Kartalkaya’daki Dorukkaya Ski Mountain Resort Türkiye’nin ilk snowpark tesislerine sahip oteli olarak dikkat çekiyor. Snowpark, snowboard tutkunlarının bir araya geldiği önemli bir merkez. Bunun dışında farklı uzunluk ve zorluk derecelerinde 11 pistinde kayak keyfini yaşayabilirsiniz.

İber Yarımadası

6* Oceania Marina

Sofistike dekorasyonu ile misafirlerini etkileyen Oceania Marina, Portekiz, İspanya, Monako ve Fransa kıyılarında lüks bir cruise deneyimi sunuyor. Konukları için ayrılan 11 güvertesinde 1.200 yolcuyu ağırlayabilen gemi, 800 personeliyle konuklarına hizmet veriyor. Gemi personelinin ilgisi ve rahat oda konsepti 6* Marina’yı diğer cruise gemilerinin bir adım önüne geçiriyor. Ortalama 21 metrekarelik odalarda İtalyan ipeği nevresimler, kaz tüyü yastık ve yorganlarla, başka gemilerde karşılaşamayacağınız özel yataklar bulunuyor. Rahat dekorasyonun yanında Marina’da seyahatinizi renklendirecek farklı deneyimler de sizi bekliyor. Marina gemisindeki 9 günlük cruise seyahati boyunca, açık büfede dünya mutfaklarından lezzetleri tadabilir, Grand Bar’da geniş içki koleksiyonuna sahip özel tadımlara katılabilirsiniz. Gemideki golf sahasında yeteneğinizi sınayabilir ya da SPA merkezinde güzel bir masajın keyfini çıkarabilirsiniz. 6* Oceania Marina ile yolculuk Lizbon’da başlıyor. Oceania Marina’nın sonraki durakları İspanya’nın önemli limanları olan Seville, Malaga, Alicante, Palma De Mallorca ve Barcelona. Turun 7. gününde Provence’ın dikkat çekici şehirlerinden Marsilya, Oceania Marina’nın konuklarını ağırlıyor. Sonrasında, bugüne kadar yaşadığınız en iyi cruise deneyimlerinden biri Monte Carlo’da son buluyor. 29 Eylül 2019 kalkışlı turla siz de İber Yarımadası’nı farklı bir cruise seyahati ile keşfedebilirsiniz.

Şeker Bayr5amında Norveç Fiyortları

5* MSC Meraviglia

Bu yıl Şeker Bayramını Norveç’in dünyaca ünlü fiyortları arasında lüks bir cruise seyahatiyle geçirmek ister misiniz? 5* MSC Meraviglia cruise gemisi ile masal gibi bir seyahat sizi bekliyor. 10-17 Ağustos arasında gerçekleşecek, Norveç’in doğasıyla büyüleneceğiniz turun kalkış limanı Almanya’nın Baltık Denizi kıyısındaki Kiel şehri. Çeşitli kategorilerde, okyanus manzaralı lüks oda seçenekleri, otantik lezzetlerin misafirlere sunulduğu mutfağı, yaklaşık 460 metrekare eğlence alanı, SPA merkezi ve spor salonuyla MSC Meraviglia’nın ilk durağı Danimarka’nın başkenti Kopenhag. Kuzey Avrupa başkentinde şehrin önemli yapılarını keşfederek geçirilecek bir günün ardından rota Norveç’e çevriliyor. Baltık Denizi manzarasında seyirde geçirilen bir günden sonra MSC Meraviglia’nın durakları Geiranger, Flaam, Stavanger oluyor. Doğanın Norveç’e hediyesi fiyortlar arasında görsel şölen misafirleri bekliyor. Fiyortların sunduğu eşsiz manzaralar, kuzeyin uzun gündüzleri ve gece yarısı güneşiyle ziyaretçilerine unutulmaz anlar vadediyor. 8 gün sürecek turda başlangıç noktası Kiel’e dönmeden önce bir tam gün Baltık Denizi’nde seyir hâlinde geçiyor. Norveç’ten Kiel’e yolculuğumuzda MSC Meraviglia’nın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu yıl Şeker Bayramınızı MSC Meraviglia’nın ev sahipliğinde, lüks bir cruise seyahati ile unutulmaz kılabilirsiniz.

Balayınıza Renk Katın!

5 Unutulmaz Balayı Destinasyonu

Hayatınızın en özel zamanlarından biri olan balayınızda, bitmesini istemeyeceğiniz anları farklı deneyimlerle renklendirmeye ne dersiniz? Balayınızda değerlendirebileceğiniz en özel aktiviteleri sizin için derledik.

At Sırtında And Dağları

Arjantin

Balayına biraz macera katmak isteyen çiftler için Arjantin’in eşsiz manzaraları içinde, at sırtında yapılacak bir tur özel bir deneyim olabilir. Güney Amerikalı kovboyların, yerel isimleriyle “gaucho”ların rehberliğinde günde birkaç saatinizi at sırtında geçirerek nehirleri aşacak, eskiden Arjantinli ve Şilili kaçakçıların kullandığı patikalardan geçecek, muhteşem vadilerin arasında dolaşırken manzaranın güzelliği içerisinde kaybolacaksınız. Unutulmaz bir balayı için aradığınızdan daha fazlasını And Dağları’nın eteklerinde gerçekleştireceğiniz bu yolculukta bulacaksınız.

Okyanus Kıyısında Romantik Bir Yemek

Phuket-Tayland

Doğasıyla, kültürüyle oldukça tercih edilen balayı noktalarından biri olan Tayland, denize nazır restoranlarıyla da dikkat çekiyor. Güzel bir balayı seyahatini unutulmaz akşam yemekleriyle daha romantik hâle getirebilirsiniz. Özellikle Phuket ve Koh Samui’de bulunan restoranlar bu deneyim için oldukça ideal seçenekler sunuyor. Phuket Adası’nın güneyinde yer alan The Cove, Hint Okyanusu manzaralarıyla günün her öğününde lezzetli seçimler sunuyor. Ayaklarınızın altında sapsarı kumlar, başınızın üzerinde tropikal ağaçlar ve masanızda farklı tekniklerle hazırlanmış onlarca çeşit balıktan yerel lezzetlere hatta pizzaya kadar uzanan geniş bir menü. Unutulmaz ve bir o kadar da lezzet dolu bir balayı sizi bekliyor.

Gün Batımında Romantik Mavi Yolculuk

Hırvatistan

Adriyatik Denizi’nin güzel ülkesi Hırvatistan gün batımının tadını çıkarmak isteyen çiftler için ideal bir destinasyon. Split kentinden Solta Adası’na uzanan rotada huzur veren denizin üzerinde yelkenliyle yolculuk yaparak gün batımının keyfini çıkarabilirsiniz. Güneş, ufuk çizgisine doğru alçalırken yüzmeye ve güneşlenmeye kesinlikle vakit ayırmalısınız. Günlük olarak düzenlenen turlara katılarak Hırvatistan seyahatinizi ve balayınızı daha da renklendirebilirsiniz.

Cenote Yüzme Deneyimi

Meksika

Meksika’nın Yucatan Yarımadası, binlerce yılın sonunda oluşan doğal güzellikleri barındırır. Tarihî kalıntılarla Maya Uygarlığı’nın mirasını taşıyan bölge aynı zamanda “cenote”lere ev sahipliği yapar. Binlerce yıl sonunda yağmur sularının kalkerli araziyi aşındırmasıyla oluşan doğal havuzlar yerel dilde “cenote” olarak adlandırılıyor ve gezegen üzerinde yüzmek için en farklı alternatiflerden birini sunuyor. Yarımadada bulunan yaklaşık 6 bin tane cenoteden biri de siz ve eşiniz için balayı tatilinde değerlendirebileceğiniz bir seçenek olabilir. Eğer Meksika’nın Tulum, Cancun ya da Playa Del Carmen bölgelerinde balayınızı geçiriyorsanız hemen yakınlarda bulunan cenotelerde yüzebilir ve dalış yapabilirsiniz. Mayaların yer altı dünyasına açılan kapılar olarak niteledikleri bu doğal havuzlarda antik kalıntılarla karşılaşmanız bile olası!

Balayınızda Uzak Doğu El Sanatları ile Tanışın

Bali

Deniz, kum, güneş, güzel bir gün batımı, yer altı dünyasına açılan bir havuzda yüzmek, okyanus kıyısında leziz bir yemek, at sırtında macera... Aradığınız bunlardan daha farklı bir deneyimse Bali’nin Ubud bölgesi sizi bekliyor. Balili zanaatkârların bir üssü hâline gelen Ubud’da ahşap ve mücevher işçiliğinin çok nadide örnekleriyle karşılaşabilirsiniz. Bölgedeki köyler birer açık hava sanat müzesi gibi. Ada kültürünü yansıtan ahşap heykel ve biblolar, ışıl ışıl mücevher tasarımları sizi şaşırtacak derecede güzel. Siz de balayınız için Ubud’u tercih ederseniz bu eserlerin yapım aşamasına tanık olabilir, belki de rastgele karşınıza çıkan bir atölyede el becerinizi test edebilirsiniz.


Yükselen Trendler

Lüks Konaklama Deneyiminde Yeni Adres

Four Seasons Doha

Dünyaca ünlü otel zinciri Four Seasons, Katar’daki misafirlerini Four Seasons Doha ile karşılıyor. Bir tarafınızda bölgenin yükselen yıldızı Doha’nın gökdelenlerle dolu ışıltılı görüntüsü, diğer yanınızda Arap Körfezi’nin berrak sularının kumlarla buluştuğu plajı bulacaksınız. Oldukça geniş ve özenle seçilen mobilyalarla dekore edilen odalar konforlu bir tatil geçirmeniz için tasarlanmış. 44 metrekarelik Premier odalardan, 484 metre karelik Royal Süit’lere kadar birçok farklı seçeneği Four Seasons Doha’da bulabilirsiniz. Otel aynı zamanda damak zevkinizi de düşünüyor. 10 farklı restoranda özellikle Tayland, Çin ve Japon mutfaklarının gözde lezzetlerini ünlü şeflerin elinden çıkan tabaklarda tadabilirsiniz. Teniz kortları, spa ve fitness merkezi, özel plajı yanında konuklarına daha birçok aktivite imkânı sunan otelde ayrıca çocuk ve gençlere yönelik programlar sayesindeailenizlebirlikteunutulmazbirtatilgeçirebilirsiniz.SeturSelect’lekonaklamatarihindenbirhaftaönceyapacağınız rezervasyonlarınıza %25 indirim ya da “4 gün kal 3 gün öde” şeklinde sunulan fırsatlardan birini tercih edebilirsiniz.

Kışın En Güzel Hâli Balkanlarda!

Regnum Bansko Apart Otel & Spa

Bol karlı yamaçlarda kayak yapabileceğiniz, termal suların keyfini çıkarabileceğiniz, ailenizle birlikte hem eğlenme hem de bol dinlenme ve rahatlama fırsatı bulabileceğiniz bir otel arıyorsanız Regnum Bansko Apart Otel & Spa tam size göre. Bulgaristan’ın dağlık kasabası Bansko’da bulunan otel konaklama seçenekleri ve SeturSelect’e özel sürprizleriyle dikkat çekiyor. Eşsiz dağ manzaraları arasında kayak keyfi, termal sularda wellness ve spa deneyimi, iş toplantıları için bölgenin en geniş konferans salonu gibi özelliklerinin yanında 8 farklı kategoride özenle dekore edilmiş oda seçenekleri Regnum Bansko Apart Otel & Spa’da sizi bekliyor. Özellikle spa konusunda iddialı olan tesiste doğu kökenli terapilerle kendi programınızı oluşturabilir, eğlenceli kayak deneyiminizin ardından spada rahatlayabilirsiniz. SeturSelect ayrıcalığıyla 13 Nisan tarihine kadar otelde yapacağınız konaklamalara özel indirimler ve otelde yapacağınız ekstra harcamalar için %20 indirim fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Gelinliğin Cezbedici Hâlleri

Inbal Dror 2019 Gelinlikleri

Gelinlik tasarımında yaratıcılığın ve hayal gücünün sınırlarını aşan Inbal Dror, 2019’da da yine iddialı bir koleksiyonla karşımıza çıkıyor. İnsan hayatının en özel anlarından biri olan evlilik törenini Inbal Dror’un tasarımlarıyla tek kişilik dev bir defileye dönüştürmek adeta kaçınılmaz. Gelinlik tasarımının olmazsa olmazı tül kumaştan kesimleri transparan ve dekolte detaylarla cezbedici bir güzelliğe kavuşturan Dror, klasiğin ötesinde, sıra dışı ve çarpıcı tasarımlarıyla evliliğe atılan adımın her anını ölümsüz kılacak bir büyüyü de yaratıyor.

90’ların geri dönüşü

Alexander Wang’ın mini baget çantaları

Aralık 2018’de dünyaca ünlü Amerikalı moda tasarımcısı Alexander Wang 2019 Sonbahar Kreasyonu’nu sergiledi. Büyük bir ilgiyle karşılanan ve çokça konuşulan bu defilede öne çıkan ise Wang’in 90’ların popüler parçalarına 2019’da yeni bir soluk getirmesi oldu. Dikkat çeken parçalardan biri de kuşkusuz baget çantalardı. Kısa saplı, omuza ve kol altına oturan minik çantalar önümüzdeki sonbahara kalmadan sokaklara yayılacak gibi görünüyor.

Zarif Bir Teknoloji

Apple Watch x Hermes

Fransa’nın aksesuar konusunda zarafeti ve kaliteyi bir arada buluşturan markası Hermes ile Apple Watch ürünlerinin birlikteliği kullanıcılara tüm detaylarda daha fazlasını ve daha iyisini vadediyor. Bu birliktelikle ortaya çıkan tasarımda Apple Watch’un ses performansı daha yükseğe taşınırken ekran boyutu da büyütülmüş. Renk çeşitliliğinde ve çift sarmal kayışların şıklığıyla teknolojinin zarafetle birleşimini yansıtıyor.

King of the North

North Face Yeni Nuptse Purna Bot

North Face outdoor giyim ve aksesuarlar konusunda akla gelen ilk markalardan biridir. Marka her sezon estetik ve teknik açıdan daha iyisini başaran tasarımlarıyla konforu ve şıklığı bir araya getiriyor. Özellikle kış sezonunda bot seçenekleriyle göz dolduran North Face, Nuptse Purna isimli kadın bot modellerinde çokça tercih ediliyor, Nuptse Purna serisini her sezon farklı tasarım ve detaylarla geliştiren North Face’in, outdoor ayakkabı seçiminde zirvede olmasına şaşırmamalı. Nuptse Purna modeli, %100 su geçirmez süet kaplaması, zemine tutuan taban yapısı ve kürkten iç kaplamasının yanında tasarımında zarif görüntüyle de kullanıcılar için kışın vazgeçilmezleri arasına giriyor.Prof. Dr. İlber Ortaylı ile

Lübnan’da Uygarlıkların
İzindeydik


Geçtiğimiz ekim ayında değerli tarih profesörü İlber Ortaylı ile birçok medeniyete ev sahipliği yapan Lübnan’da tarihin derinliklerine doğru bir yolculuk yaptık. Tarihî bir dokunun içinde masal gibi dolu dolu 4 gün geçirdik. İlk gün adımımızı ülkenin başkenti Beyrut’a attık. Turumuzun ilk saatlerinde durağımız, ülke tarihine hızlı bir bakış atma fırsatı sunan Lübnan Ulusal Müzesi oldu.

Sonrasında şehir sokaklarında yürüyüş yaparak Muhammed El Emin Camii’ni ve Sultan 2. Abdülhamid’in tahta geçişinin 25. yılı şerefine inşa edilen Hamidiye Saat Kulesi’ni gördük. Corniche Bölgesi, Güvercin Kayalıkları, Tripoli ve Byblos, turumuzun sonraki durakları oldu. Tunç Çağı’ndan Roma Dönemi’ne oradan Memlük ve Osmanlı Dönemi’ne uzanan onlarca tarihî eseri turumuzun ilk iki gününde tanıma fırsatı bulduk.

Üçüncü gün Beyrut’tan yaklaşık 85 kilometre mesafede bulunan antik kent Baalbek’te MS 1 ila 3. yüzyıllar arasında inşa edilen Roma İmparatorluğu eserleri olan Venüs, Baküs ve Jüpiter tapınaklarını ziyaret ettik. Sonraki duraklarımızda; şarap üreticiliği ile ünlü Zahle kentinde tadım yapıp bir diğer önemli tarihî kent Anjar’da Emevi eserlerini gördük.

Turumuzun son gününde Lübnan’ın önemli tarihî eserlerinden birisi olan, Osmanlı mimarisi ve yerel mimari sentezinin en güzel örneği sayılabilecek Beiteddine Sarayı’nı ziyaret ederek İlber Ortaylı ile olan keyifli turumuzu noktaladık.

İlber Ortaylı ile Rusya ve Mısır Tarihini Keşfedeceğiz

İlber Ortaylı ile tarih ve kültür dolu turlarımıza 5-8 Temmuz 2019 tarihleri arasında Rusya’da devam edeceğiz. St. Petersburg turumuzun içeriğinde Mariinsky Tiyatrosu’nda izleyeceğimiz ünlü bale gösterisi, özel “Pazırık” bölümünü göreceğimiz Hermitage Müzesi ve Rus Devlet Müzesi ziyareti, Peterhof Saray ve Bahçeleri, Çarışkoye Selo Sarayı ve ünlü Türk Hamamı gezisi olacak. Kasım ayında ise İlber Ortaylı ile rotamızı Mısır’a çevireceğiz. İskenderiye’den Kahire’ye 9 gün sürecek tarih yolculuğunda Mısır’ın Abu Simbel, Kom Ombo, Karnak tapınakları, Krallar Vadisi gibi ikonik yapılarını göreceğiz. Bu kadim uygarlığı İlber Ortaylı’nın keyifli yol arkadaşlığıyla tanımanın ayrıcalığını yaşayacağız.


Diğer Sayılar