Geri Dön

RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ 'TAYLAN KIRIKKANAT REHBERLİĞİNDE.'

07 – 10 Mayıs 2020

RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ 'TAYLAN KIRIKKANAT REHBERLİĞİNDE.' TuruRHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ 'TAYLAN KIRIKKANAT REHBERLİĞİNDE.' TurlarıRHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ 'TAYLAN KIRIKKANAT REHBERLİĞİNDE.' TatiliRHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ 'TAYLAN KIRIKKANAT REHBERLİĞİNDE.' Vip Turu

Siegfried’s Mechaniches Musikkabinett Müzesi Gezisi
Rudesheim dan St. Goar’a kadar Romantik Ren Parkurunda Tekne Turu
Avrupa’nın en güzel şatolarından birisi olan Reichsburg Gezisi
Ünlü Riesling şaraplarından tatma imkanı
2 Akşam Yemeği
Ünlü Drosselgasse’de Rüdesheimer Kafe tatma imkanı
Mosel nehrinin Ren nehri ile birleştiği Koblenz şehrinde’ki Alman köşesini göreceğiz

PROGRAM

1 Gün : İstanbul / Frankfurt / Rüdesheim

Sabah saat 05:00’da Sabiha Gökçen Havalimanı SeturSelect buluşma noktasında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK1617 Seferi ile Frankfurt’a saat 10:10'da uçuş ve 12:30 yerel saatte varış. Bizi alanda bekleyen otobüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Rüdesheim’a varış. Rhein nehrinin kenarında yer alan ve yaklaşık bin yıllık bir tarihe sahip olan Rüdesheim’da yapacağımız gezimiz esnasında Arnavut kaldırımlı taş sokakları, birbirinden güzel evleri ve en güzel sokağı olan Drosselgasse’yi görüyoruz. Adını burada yaşayan Drossel kuşlarından alan cadde aynı zamanda yerel barları ve restoranları ile ünlü. Rüdesheim aynı zamanda şarapları ile çok ünlü. Aroması yoğun ve alkol oranı düşük beyaz şarapların üzümlerinin yetiştirildiği bağları üzerinden teleferik ile ile Niederwald anıtının bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Harika Rhein nehri manzarası izledikten sonra Niederwald anıtını görüyoruz. Anıt Alman imparatorluğunun kuruluşu anısına 1871’de inşa edilmiş olup bizzat Kayser tarafından açılmıştır. Teleferik ile Rüdesheim’a dönüşümüzün ardından Siegfried’s Mechaniches Musikkabinett müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin içerisinde 18.yy’dan 20.yy ilk yarısına kadar müzikal enstrümanların bulunduğu 350’den fazla koleksiyon var. Rehber eşliğinde yapacağımız ziyaret esnasında çok keyif alacağınızı garanti ediyoruz. Rüdesheim gezimiz sonrası otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğine kadar serbest zamanımız oluyor. Geceleme otelimizde.

2 Gün : Rüdesheim / Cochem / Rüdesheim

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından tüm gün sürecek turumuzda, Mosel nehrinin en güzel şehirlerinden Cochem’e hareket ediyoruz. Masal diyarını andıran Cochem’de tepeye kurulmuş Reichsburg (Cochem) kalesini gezip, Olağan üstü Mosel nehri manzarasını izledikten sonra, Cochem sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıp, şehirde serbest zamanımız oluyor. Cochem sonrası Rüdesheim otelimize dönüş ve Geceleme otelde.

3 Gün : Rüdesheim

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, limana geçtikten sonra tekne ile yaklaşık iki saat sürecek nehirden Rhein vadisi gezimize başlıyoruz. 2002 yılından bu yana Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Rhein vadisinde Rüdesheim – Koblenz arasında dönemin Başpiskoposları ve elektör prensleri tarafından yaptırılmış 40’dan fazla kale bulunmakta. Aynı zamanda bir çok şirin kasaba ve sırtlarında ise üzüm bağlarına ev sahipliği yapıyor. Muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız nehir gezimiz esnasında Rheinstein kalesi,Soneck Kalesi,vergi toplamak için nehir üzerinde bir adaya yapılmış Burg Pfalzgrafenstein ve ünlü adına hikaye yazılmış Loreley kayalıklarını görüp St.Goar’da teknemizden iniyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüz ile Rhein vadisini takip ederek vadinin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Boppard’da öğlen yemeği için zamanımız oluyor. Yol üzerinde vereceğimiz fotoğraf molaları eşliğinde Koblenz’e giderken Stolzenfelz kalesini panoramik olarak görüp varışla beraber Koblenz şehir turumuzu yapıyoruz. Rhein nehrinin Mosel nehri ile birleştiği noktada bulunan Deutsches Eck’de (Alman Köşesi) Alman imparatoru Wilhelm’in ölümünden 9 yıl sonra anısına yapılan dev heykeli gördükten sonra elektör sarayı,Ehrenbreitstein kalesi ve şehir merkezini gördükten sonra Rüdesheim otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ardından geceleme otelimizde.

4 Gün : Rudesheim / Frankfurt / İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımız boşaltıp Frankfurt’a hareket ediyoruz. Panoramik yapacağımız şehir turu ardından havalimanına hareket edip Türk Hava yolları TK 1618 seferi ile 14:05’de İstanbul’a hareket ve saat 18:05'de Sabiha Gökçen Havalimanına varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Anadolujet Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
Profesyonel SeturSelect Rehberlik Hizmeti
4* otelde oda ve kahvaltı bazında konaklama
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
Belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
Fermente Üzüm Suyu Tadımı
Assmanshausen-Niederwald Anıtı
Siegfrieds Mechanisches Musikkabinett Müzesi
Rüdesheim-St.Goar arası tekne turu
Ehrenbreitstein Kalesi ziyareti
Reichburg Kalesi Gezisi
2 Akşam Yemeği
Rüdesheim Şehir Turu
Koblenz Şehir Turu
Cochem Şehir Turu
Panoramik Frankfurt Şehir Turu

Tur Fiyati

1097 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun