Geri Dön

POLONYA’NIN TARİHİNE YOLCULUK 'KEREM AKAN EŞLİĞİNDE'

03-06 Eylül 2020

POLONYA’NIN TARİHİNE YOLCULUK 'KEREM AKAN EŞLİĞİNDE' TuruPOLONYA’NIN TARİHİNE YOLCULUK 'KEREM AKAN EŞLİĞİNDE' TurlarıPOLONYA’NIN TARİHİNE YOLCULUK 'KEREM AKAN EŞLİĞİNDE' TatiliPOLONYA’NIN TARİHİNE YOLCULUK 'KEREM AKAN EŞLİĞİNDE' Vip Turu

Chopin'in Evinde CHOPIN Konseri
Wieliczka Tuz Madeni Müzesi
Krakow Eski Şehir Turu
Auschwitz ve Birkenau Muzesi girişi
Varşova Eski şehir ve şehir turu

PROGRAM

1 Gün : İstanbul - Varşova - Krakow "Wieliczka Tuz Madeni Müzesi Ziyareti"

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Setur görevlisi ile Setur desk’i önünde buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Varşova'ya hareket. Varışın ardından Varşova Merkez Tren Garı’na transfer oluyoruz ve Pendolino hızlı treni ile Lehistan İmparatorluğu’nun eski başkenti olan, hiçbir savaşta yıkılmamış, eski şehri Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Krakow kentine gidiyoruz. İlk durağımız Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Wieliczka Tuz Madeni Müzesi. Madendeki ziyaretimiz yerin 64 metre altından başlayacak. 135 metre derinliğe kadar galerilerde tuz üzerine yapılmış heykeller ve kabartmaları yerinde göreceğiz. Ziyaretin sonunda Krakow'da ki otelimize transfer . Geceleme otelde.

2 Gün : Krakow " Wawel Kalesi ve Krakow Eski Şehir Turu & Auschwitz ve Birkenau Müzesi Ziyareti "

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra panoramik olarak Wawel Sarayı’nı da kapsayan eski şehir turunu yapıyoruz. Pazar Meydanı,Kumaş Pazarı-Kapalı Çarşı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska Caddesi, Barbakan, Słowacki Tiyatrosu’nu da gördükten sonra Auschwitz’e doğru yola çıkıyoruz. II. Dünya Savaşı’nın en önemli noktası, sistematik soykırımın yürütüldüğü, milyonlarca insanın katledildiği Auschwitz ve Birkenau Toplama Kampları’na (UNESCO) gidiyoruz. Gaz odalarını, krematoryumları ve mahkûmların hikâyelerini birebir anlatan blokları gezecek ve o vahşeti yerinde yaşayarak göreceğiz. Bu hazin kamp gezisinin ardından, Krakow'a dönüş. Geceleme otelde.

3 Gün : Krakow - Varşova " Varşova Şehir Turu "

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldiktan sonra çıkış işlemlerini de halledip Krakow Merkez Tren Garı’na gidiyoruz. Varşova’ya varışımızın ardından, özel aracımızla şehir oryantasyon turu ile beraber kentin tarihi dokusunu keşfediyoruz. Varşova’nın Eski Şehrini (UNESCO) panoromik ziyaret ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Swietojarska sokağı, Vaftizci Yahya Katedrali, Çanlı Meydan, XIII.yy eski şehir meydanı, Varşova’nın simgesi Syrena anıtı, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, XV.yy yeni şehir meydanı, Madam Curie’nin evi, bu gezimiz sırasında göreceğimiz yerler. Turumuzun bitiminde otele transfer. Geceleme otelde.

Sabah kahvaltısının ardından Sessizlik Kulesi ve Dowlat Abad Bahçesi görülecektir. Ardından Khur kasabasına doğru yola cıkıyoruz. Kharanagh köyünde Kervansaray gezisi, Minare ve öğle yemeği molasından sonra otele transfer. Akşam fotograf çekmek için Beyazeh, Garmeh ve Khur Köylerine gideceğiz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra geceleme otelde.

4 Gün : Varşova - İstanbul "Varşova Gold Turu ve Chopin'in Evinde Chopin Dinletisi"

Sabah kahvaltısının ardından Varşova Gold turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sırasında 231 metre yüksekliğindeki Bilim ve Kültür Sarayı’nın tepesinden Varşova’yı seyredecek, Avrupa’nın bir başkent içindeki en büyük parkı olan Lazienki Parkı’nda yürüyüş yapacak, Chopin anıtını, Su Ustu Krallar Sarayı’nı görecek ve Kral amfi tiyatrosunu da ziyaret edeceğiz. Ardından Varşova Getto’sunun bulunduğu bölgeye geçecek ve Getto Ayaklanması – Soykırım Anıtı’nı ziyaret edeceğiz. Tur bitiminde Chopin'in Evinde CHOPIN dinletisi. Varşova Havalimanı’na transfer ve İstanbul Havalimanı’na hareket . Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Belirtilen otel kategorilerinde oda&kahvaltı bazında konaklama
Türk Hava Yolları ile Ekonomi sınıfı uçak bileti
Business class Varşova - Krakow - Varşova arası tren bileti
Havalimanı-Otel-Havalimanı Transferleri
Belirtilen tüm şehir turları
Setur Türkçe Rehberlik Hizmeti (Rehberlik hizmeti Varşova Havalimanı'nda başlayacaktır)
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)
Chopin'in Evinde CHOPIN Dinletisi
Wieliczka Tuz Madeni Müzesi
Krakow Eski Şehir Turu
Auschwitz ve Birkenau Muzesi girişi
Varşova Eski şehir ve şehir turu

Tur Fiyati

1.297 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun