Geri Dön

LAPONYA TURU THY İLE 3 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE)

04-07 | 18-21 Şubat 2021

LAPONYA TURU THY İLE 3 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) TuruLAPONYA TURU THY İLE 3 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) TurlarıLAPONYA TURU THY İLE 3 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) TatiliLAPONYA TURU THY İLE 3 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) Vip Turu

Rovaniemi

PROGRAM

1 Gün : İstanbul-Rovaniemi "Noel Baba Köyü Ziyareti & Kuzey Işıkları Yakalama Deneyimi"

Saat 07:00'de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar terminalinde bulunma. THY'nin TK1749 seferi ile saat 09:50'de Rovaniemi'ye hareket ve saat 13:30'da Rovaniemi'ye varış sonrasında şehre varacak ve Kuzey Kutup Dairesinde yer alan Noel Baba Köyü'nü ziyaret edeceğiz. Dileyenler postahaneden posta kartı yollayacak, dileyenler Noel Baba ile anı fotoğrafı çektirecekler. Burada aynı zamanda serbest öğle yemeği molası vereceğiz. Gezi sonunda, Kuzey Kutup Dairesi Geçiş sertifikanız sizleri bekliyor olacak. Akşam bizi bekleyen özel otobüsümüz ile 3 saatlik ıssız bir göl kenarında kuzey ışıkları yakalama deneyimi yaşayacağız. Geceleme otelimizde. ***Kuzey Işıkları gezimizi hava şartlarına bağlı olarak bir başka akşamda yapabiliriz.

2 Gün : Rovaniemi-Kemi-Rovaniemi "Buz Kıran Gemisi Deneyimi & Özel Kıyafetlerle Kısa bir Yüzme & Öğle yemeği ve Buz Otel Gezisi"

Sabah kahvaltısının ardından her kış mevsimi yeniden inşa edilen Buz Kalesi'ni ziyaret ediyoruz .Buz Kalesinde büyüleyici buzdan heykelleri görebilirsiniz. Buz otel ziyaretimizin ardından Ajos Limanı'na hareket ve yaklaşık 3 saat sürecek Buzkıran gemisi gezisine başlıyoruz. Öğle yemeğimizi gemide yiyoruz. Geminin gezilmesi ve Avrupa'nın en geniş buzulunun bulunduğu soğuk Bothnia körfezinde yüzme imkanı bulabileceksiniz. Turumuz sonrası Rovaniemi'ye dönüş ve ardından akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelde.

3 Gün : Rovaniemi "Husky Çiftliği Gezisi & Husky Safari & Ren Geyikleri ile Gezi & Igloo'da Konaklama"

Sabah kahvaltı sonrası termal kıyafetlerimizi alıyor ve takriben yarım saatlik bir otobüs yolculuğuyla bir Husky Çiftliği'ne geliyoruz. Termal kıyafetlerimizle Husky Safarimizi yapıyoruz ve dönüşte çiftlikte öğle yemeğimizi yiyoruz. Burada huskyler ile ilgili bilgiler aldıktan sonra Ren Geyiklerinin bulunduğu çiftliğe geçiyoruz. Ren Geyikleriyle beraber 30 dakikalık safari için hazırlanıyor Laponya'nın simgesi olan bu güzel hayvanlarla muhteşem bir doğa içerisinde gezimizi yapıyoruz. Tur sonrası otelimiz’e dönüş. Akşam yemeği için otelin restauranttında buluşma. Yemek sonrası camdan yapılmış iglolarımızda şanslıysak kuzey ışıkları ile birlikte uykuya dalacağız.

4 Gün : Rovaniemi "Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi"

Sabah kahvaltı sonrası kısa Laponya'nın ilginç ve eğlenceli ve hatta yerli halkın en büyük ulaşım aracı olan kar motorları ile sürüşü deneyimleyeceğiz, Tur sonrası kısa bir mola verip akabinde havalimanına doğru yola çıkıyoruz. THY'nin TK 1750 seferi ile saat 16:55'de İstanbul 'a hareket ve saat 22:15'de İstanbul Havalimanına varış. Hizmet kalitimizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul-Rovaniemi gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Belirtilen kategori otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
3 Öğle ve 1 Akşam Yemeği
1 gece Igloo Konaklama
Havalimanı-otel-havalimanı arası transferler
Tur boyunca Termal kıyafet kullanımı
Türkçe rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır)
Noel Baba Köyü Ziyareti
Kuzey Işıkları Yakalama Deneyimi
Buz Kıran Gemisi Deneyimi
Özel Kıyafetlerle Kısa bir Yüzme
Husky Çiftliği Gezisi
Husky Safari & Ren Geyikleri ile Gezi
Buz Otel Gezisi
Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi

Tur Fiyati

2.797,00 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun