Geri Dön

KRAL YENGEÇ SAFARİSİ VE LAPONYA TURU THY İLE 4 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE)

24-28 Ocak 2021

KRAL YENGEÇ SAFARİSİ VE LAPONYA TURU THY İLE 4 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) TuruKRAL YENGEÇ SAFARİSİ VE LAPONYA TURU THY İLE 4 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) TurlarıKRAL YENGEÇ SAFARİSİ VE LAPONYA TURU THY İLE 4 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) TatiliKRAL YENGEÇ SAFARİSİ VE LAPONYA TURU THY İLE 4 GECE (SETUR SELECT - BURAK ÖZBERK EŞLİĞİNDE) Vip Turu

Oslo & Kirkenes & Saariselka & Rovaniemi

PROGRAM

1 Gün : İstanbul-Oslo-Kirkenes

Saat 06:00'da İstanbul havalimanında bulunma. Bilet , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından 24 Ocak saat 08:40'da THY'nın TK1751 seferi ile Oslo'ya hareket.Yerel saat ile 10:40'da Oslo'ya varış. Sonrasında tren ile Oslo şehrine hareket . Kısa bir şehirde gezinme ve tekrar havalimanına dönüş. Sas Havayollarına ait SK 4478 seferi ile saat 17:55'de Kirkenes'e hareket ve saat 20:05'de Kirkenes'e varış. Norveç 'in Kral Yengeç ve buz oteli ile ünlü bu şehirde otelimize doğru yola çıkıyoruz . Geceleme otelde .

2 Gün : Kirkenes-Saariselka "Buz Otel Gezisi & Kral Yengeç Turu ve Öğle Yemeği & İgloo Konaklama"

Sabah kahvatısının ardından Kirkenesbuz otele geçerek öncelikle buz oteli gezimizi gerçekleştiriyor ve ardından bizleri bekleyen rehberler eşliğinde Kral Yengeç Turumuza katılıyoruz . National Geographic tarafından yaşarken mutlaka denenmesi gereken aktivitelerde görülen turumuzun ardından yakalanan yengeçler öğle yemeğimiz olacaktır ve yiyebileceğiniz kadar yengeç sizlere servis edilecektir. Öğle yemeğimizin ardından Dünya'nın en meşhur igloolarına sahip olan Kakslauttanen Artic Resort'a transfer oluyoruz . Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Iglolara varışımızın ardından odalara yerleşme ve akşam yemeği için Aurora Restaurantta buluşuyoruz . Yemek sonrası camdan yapılmış iglolarımızda şanslıysak kuzey ışıkları ile birlikte uykuya dalacağız.

3 Gün : Saariselka-Rovaniemi "Husky Çiftliği Ziyareti & Husky Safari & Ren Geyikleri ile gezi ve öğle yemeği"

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirteceği saatte çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip bavullarımızı aracımıza yerleştiriyoruz ve ilk olarak Dünya'nın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gideceğiz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz , bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler . Koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Bu turumuzun ardından geyik kızakları ile unutulmaz bir deneyim yaşayarak Saariselka ormanlarının muhteşem doğasını tatmış olacağız ve ardından doyurucu bir somon çorbası ile öğle yemeğimizi alarak Rovaniemi'ye transfer olacağız. Akşam saatlerinde Rovaniemi'ye varışımızın ardından Rovaniemi'de kısa bir tur yapıyoruz . Yürüyüşümüzün ardından serbest zaman ve geceleme otelde.

4 Gün : Rovaniemi-Kemi "Buz Kıran Deneyimi&Öğle Yemeği"

Sabah kahvaltısının ardından Buzkıran gemisi aktivitesine katılmak için Ajos Limanı'na hareket ve yaklaşık 3 saat sürecek Buzkıran gemisi gezisine başlıyoruz . Geminin gezilmesi ve Avrupa'nın en geniş buzulunun bulunduğu soğuk Bothnia körfezinde yüzme imkanı bulabileceksiniz. Öğle yemeğimizi gemide alacağız. Turumuz sonrası Rovaniemi'ye dönüş ve ardından serbest olarak alacağımız akşam yemeği sonrası orman içinde gerçekleştireceğimiz Kuzey Işıkları safarimize başlıyoruz . Eğer şanslı ise kuzey ışıklarını görüp otelimize geri dönüyoruz . Geceleme otelde.

5 Gün : Rovaniemi-İstanbul "Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi & Noel Baba Köyü Ziyareti"

Sabah kahvaltısının ardından ilk olarak Noel baba köyünü ziyaret ediyoruz . Daha sonra Kuzey kutup dairesi'nde yer alan Santa Claus Köyü'nü ziyaret edeceğimiz bu turumuzda Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba'nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız . Laponya'nın ilginç ve eğlenceli ve hatta yerli halkın en büyük ulasim aracı olan kar motorları ile sürüşü deneyimleyeceğiz, Rehberimizin belirleyeceği saatte Rovaniemi havalimanına transfer. Bilet,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından saat 16:55'de THY'nın TK1750 seferi ile İstanbul'a hareket. 28 Ocak'da ve 22:15'de İstanbul Havalimanı'na varış. Hizmet kalitimizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

THY ile İstanbul-Oslo / Rovaniemi-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri
Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı bazında 4 gece konaklama
3 Öğle Yemeği ve 1 Akşam yemeği
1 gece Igloo Konaklama
Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
Tur boyunca Termal kıyafet kullanımı
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Noel Baba Köyü Ziyareti
Kral Yengeç Turu
Kuzey Işıkları Yakalama Deneyimi
Buz Kıran Gemisi Deneyimi
Özel Kıyafetlerle Kısa bir Yüzme
Husky Çiftliği Gezisi
Husky Safari & Ren Geyikleri ile Gezi
Buz Kalesi Ziyareti
Buz Otel Gezisi
Kar Motorları ile Sürüş Deneyimi
Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır)

Tur Fiyati

3.597,00 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun