Geri Dön

BÜYÜK ÖZBEKİSTAN İPEK YOLU TURU (TAŞKENT & HİVE & BUHARA & SEMERKANT)

10-16 Ekim | 31 Ekim-06 Kasım

BÜYÜK ÖZBEKİSTAN İPEK YOLU TURU (TAŞKENT & HİVE & BUHARA & SEMERKANT) TuruBÜYÜK ÖZBEKİSTAN İPEK YOLU TURU (TAŞKENT & HİVE & BUHARA & SEMERKANT) TurlarıBÜYÜK ÖZBEKİSTAN İPEK YOLU TURU (TAŞKENT & HİVE & BUHARA & SEMERKANT) TatiliBÜYÜK ÖZBEKİSTAN İPEK YOLU TURU (TAŞKENT & HİVE & BUHARA & SEMERKANT) Vip Turu

Taşkent & Hive & Buhara & Semerkant

PROGRAM

1 Gün : İstanbul-Taşkent

Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Taşkent'e hareket.

2 Gün : Taşkent "Taşkent Şehir Gezisi"

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası kahvaltı ve kısa bir şehir gezisi sonrası otele yerleşme. Bir dinlenme sonrası belirtilen saatte buluşup şehir gezimize başlıyoruz. Gezimizde Hasti İmam kompleksinde bulunan Barak Han medresesi, Kaffal Şaşi türbesi, Tilla Seyih Camii Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın görülmesi ve sonrasında akşam yemeği. Konaklama Taşkent otelde.

3 Gün : Taşkent-Ürgenç-Hive "Hive Gezisi"

Otelde alınacak erken sabah kahvaltısı sonrası Taşkent havalimanına transfer. Özbek Havayollarının sabah 07:25 uçağı ile Urgenç’e hareket. Buradan Hive’ye transfer. Hive gezisinde Pahlavan Makhmud türbesi, Kalta-Minor Minaresi, Şergazi-Han medresesi, Alla-Kuli Han kompleksi, Cuma Camii ve minaresi, Koja-İslam Minaresi ve Camii. Öğle yemeği ve sonrasında Kutluk-Murad İnaka medresesi, Ala-Kulihan türbesi, Abdulla-Han medresesi, Said Alaaddin türbesi, Muhamad Amin-Han medresesi, İҫan-Kala duvarı, Palvan-Darvaza gibi muhteşem tarihi yapıları göreceğiz ve sonrasında akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

4 Gün : Hive-Ürgenç-Buhara "Buhara Şehir Gezisi"

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Urgenç Havalimanına transfer. Özbek Havayolları ile 09:35’te Buhara’ya uçuş. Varışımızın ardından şehir gezisi. Buhara şehir gezimizde: Çar-Minar Minaresi, İsmail Samani Türbesi, Magaki Attari Türbesi, Uluğ Bey Medresesi, Ark Kalesi, Lebi Havuz Camii, Bala Havuz Camii, Poyi Kalon Kompleksinde; Kalan Minaresi, Mir Arap medresesi, Kalan Türbesi gibi sayısız tarihi mekanları gezdikten sonra Buhara gezisinin belki de en müstesna noktası olan Şah-ı Nakşibendi Türbesini de ziyaret ediyoruz. Geceleme Buhara otelde.

5 Gün : Buhara-Semerkant

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Buhara şehir gezimize devam ediyoruz. Akşam üzeri Afrasiyap Hızlı Treni ile saat 15:48’de Buhara’dan Semerkant’a hareket. Yerel saat ile 17:20’de varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6 Gün : Semerkant "Semerkant Şehir Gezisi"

Sabah kahvaltısı sonrası gezimize İslam dünyasında en çok saygı duyulan alimlerinden biri olan İmam Buhari türbesi ziyareti ile başlıyoruz. Sonrasında Semerkant şehir gezisi ; Gur-i Emir (Timur Han türbesi), Registan meydanında bulunan Uluğ Bey, Tilla Kori ve Şirdar medreseleri gezisi, Bibi hanım medresesi gezilecek yerlerdendir. Siyap pazarında serbest zaman. Geceleme Semerkant otelde.

7 Gün : Semerkant-İstanbul "İmam Maturidi türbesi ziyareti"

Kahvaltı sonrası odaları boşaltarak Semerkant gezimize devam ediyoruz. İmam Maturidi türbesini de ziyaret ederek gezimizi sonlandırıyoruz. Öğleden sonra Semerkant Havalimanına transfer. İstanbul’a hareket ve İstanbul’a varış. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Özbek Hava Yolları ile İstanbul – Taşkent –Semerkant- İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
Buhara-Semerkant arası Afrasiab hızlı tren ile transfer
Yerel hava yolları ile Taşkent - Ürgenç ve Hive - Buhara arası uçak biletleri
Taşkent’te 1 gece, 4* otelde konaklama,
Hive'de 1 gece, 4* otelde konaklama,
Buhara’da 1 gece, 4* otelde konaklama,
Semerkant’da 2 gece, 4* otelde konaklama,
Programda belirtilen tüm geziler
Gerekli olan müze, ören yeri giriş ücretleri
Programda belirtilen 5 öğle yemeği
Programda belirtilen 5 akşam yemeği
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası (Muafiyet oranı iptal sonrası belli olacaktır.)

Tur Fiyati

1.797,00 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun