Geri Dön

ARET VARTANYAN İLE ŞANLIURFA GÖBEKLITEPE TURU

24 Eylül 2021’den İtibaren Kalkışlı
ARET VARTANYAN İLE ŞANLIURFA GÖBEKLITEPE TURU TuruARET VARTANYAN İLE ŞANLIURFA GÖBEKLITEPE TURU TurlarıARET VARTANYAN İLE ŞANLIURFA GÖBEKLITEPE TURU TatiliARET VARTANYAN İLE ŞANLIURFA GÖBEKLITEPE TURU Vip Turu

Aret Vartanyan ile “Kadim Bilgeliğin Topraklarına Gizemli Bir Yolculuğa Çıkıyoruz"


Tur Fiyatı

 • 4.765 TL
 • PROGRAM

  1 Gün : Şanlıurfa, Balıklıgöl, Fırfırlı Kilise, Ulu Cami, Urfa Çarşıları, Madde’den Mana’ya Semineri
  İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde saat 05:00’da buluşuyor ve check in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın TK 2246 sefer sayılı uçağı ile 06:45te Şanlıurfa’ya uçuyoruz. Şanlıurfa Havalimanı’nda bizi bekleyen aracımız ile buluşup şehir merkezine hareket ediyor ve yöresel sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltının ardından tarihin sayfalarına yolculuğumuz başlıyor ve ilk ziyaret noktamız 150 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde, rivayete göre Hz. İbrahim ateşe atıldıktan sonra, bir mucize gerçekleşir ve etraf güllük gülistanlık olduğu Balıklıgöl’ ü ziyaret ediyoruz. Balıklıgöl sonrası yürüyerek Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında olacaktır. Öğle yemeğimizi Cevahir Han Restaurant’ta alıyoruz. Gezimize Fırfırlı Kilise ve Ulu Cami gezileri ile devam ediyoruz. Sonrasında meşhur Gümrük Han’ da mola veriyor ve Urfa çarşılarında sizlere serbest zaman veriyoruz. Bugünlük turumuzu tamamlayıp otelimize hareket ediyor ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinden sonra Aret Vartanyan’ın ize özel gerçekleştireceği “Madde’den Mana’ya Semineri” ile detaylı bilgiler ediniyoruz…

  2 Gün : İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası Semineri, Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi, Prof. Dr. Klaus Schmidt Anı Evi, Sıra Gecesi
  Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Aret Vartanyan’ın “İnançlardan İlişkilere, Ekonomiden Sosyal Yaşama Geleceğin Dünyası” seminerini dinliyor ve Türkiye’ nin en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Şanlıurfa Arkeoloji ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Müzede Harran, Göbekli Tepe ve diğer höyüklerde yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan kültür varlıklarını inceliyoruz. Müze gezisinin ardından arkeolog ve sanat tarihçisi İbrahim Halil Sarısu ile mezarlık alanlarını ziyaret ediyor ve kazılarını da kendisinin yürüttüğü bu alanlar hakkında kendisinden bilgi alıyoruz. Öğle yemeğini restaurantta alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Göbekli Tepe kazıları sırasında Prof. Dr. Klaus Schmidt ve ekibi tarafından kazı evi olarak kullanılan evi ziyaret ediyoruz. Burada Çiğdem Köksal Schmidt'ten 1995 yılından beri süren Göbekli Tepe kazılarını dinliyoruz. Göbekli Tepe’nin detaylarını ve bilinmeyenlerini dinleyecek ve evin avlusunda çaylarımız eşliğinde merak ettiklerimizin cevaplarını arayacağız. Otelimize dönüyoruz ve Aret Vartanyan ile kahve sohbetini gerçekleştiriyoruz. Belirtilen saatte otelimizden hareket ederek Ala Han Hotel’de gerçekleşecek Urfa geleneğinin vazgeçilmezi olan akşam yemeği eşliğinde Sıra Gecesi’ne katılıyoruz.

  3 Gün : Göbeklitepe’nin Anlatılmayan Anlamı Semineri, Göbeklitepe, Harran
  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında “Göbeklitepe’nin Anlatılmayan Anlamı” seminerini Aret Vartanyan’dan dinliyor ve sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor Göbekli Tepe Örenyeri’ ne hareket ediyoruz. Dünyanın bilinen en eski kült yapılar topluluğu olan örenyerinde T biçimindeki 10 – 12 dikilitaş yuvarlak planda dizilmiş, araları taş duvarla örülmüştür. Burası bir yerleşim değil, kült merkezi olarak tanımlanmaktadır. Buradaki kült yapılarının üretime geçiş aşamasına – tarım ve hayvancılığa- yakın olan son avcı grupları tarafından inşa edilmiş olduğu anlaşılmaktadır. Diğer anlatımla Göbekli Tepe, çevredeki oldukça gelişmiş ve derinlik kazanmış bir inanç sistemine sahip olan avcı – toplayıcı gruplar açısından önemli bir kült merkezidir. Göbekli Tepe ziyaretimizin ardından ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Harran’da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyor ve Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet cami), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Şanlıurfa Havalimanı’na hareket ediyor ve İstanbul’ a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Aret Vartanyan Kimdir ?

  Kitapları ve kurucusu olduğu Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Akademisi ile yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca kişiye ulaşan, kurumsal buluşmalarda on binlerce çalışanla fark yaratan Aret Vartanyan, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra Oxford Üniversitesi’nde Teoloji ve Teozofi alanlarında eğitim aldı. Aynı dönemde The Royal London School of Marketing’te Pazarlama İletişimi programında yer aldı.

  2019 yılında dokuzuncu kitabı yayımlanan Vartanyan kitaplarıyla 2 milyondan fazla okura ulaşırken, 2013 yılında gerçekleştirdiği iki TV programıyla televizyonculuk kariyerini başlattı. Sonraki yıllarda kariyerine üç yeni TV, iki radyo programını ekleyerek kişisel dönüşüm kavramını geniş kitlelere ulaştırdı.

  2011 yılında kurumsal yaşamdan ayrılarak 2008 yılında kurduğu Yaşam Atölyesi Kişisel Dönüşüm Akademisi’ne yoğunlaşan Vartanyan, öncesinde sırasıyla Güzel Sanatlar / Bates – Reklam Yazarı, Pronto PR – Stratejik Planlama Direktörü, Grup 7 İletişim Ajansı Medya İlişkileri Yöneticisi, Vodafone Türkiye Marka Yönetimi ve Doğan Online’da Pazarlama Müdürü olarak görev aldı.

  Türkiye’de Kişisel Dönüşümü kavramının yaratıcısı Yaşam Atölyesi, Türkiye’nin dört bir yanında 300 binden fazla katılımcısı ve iki milyonu aşan ağ yönetimi ile son dönemde Transhümanizm, Singularity, Dataizm, Merkeziyetsizleşme başlıklarında çalışmalarını yoğunlaştırıyor.

  2019 yılında Bireysel ve Kurumsal çalışmalarında Boğaziçi Üniversitesi ile akademik programları hayata geçiren Yaşam Atölyesi, uluslararası sertifika kuruluşlarıyla ortak projelerine 2021 yılında Alkaş Grubu ve Nurus ortaklığında kurulan Han Spaces ve DNA (Digital network Alkaş) ile birlikte globalleşme sürecini başlattı.

  2019 yılında Yaşam Atölyesi’nin kardeş şirketi BeOne’ı kurararak Yaşam Atölyesi çatısı altında sektörlerinin öncüsü global / lokal alanlarının öncüsü kurum / markalar ile sürdürdüğü Kurumsal Eğitim, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Kurumiçi İletişim, Sponsorluk İletişimi ve Pazarlama İletişimi başlıklarını aynı çatı altında topladı.

  2021 yılında kurucusu olduğu DigiCorn Media ile sinema, dizi, sahne sanatları, NFT başta olmak üzere içerik üretimi havuzunu bir noktada birleştiren Vartanyan, önümüzdeki dönemde ulusal / uluslararası kongre, sempozyum ve buluşmalarda geleceğin dünyasında toplum dizaynı başlığında sunduğu yaklaşımlarını geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

  Yaşam amacını başta kendisi olmak üzere son nefese kadar insanı ve yaşamı anlamak olarak ifade eden Vartanyan, ezoterizm, ökültizm, teoloji alanlarında bireysel çalışmalarını aralıksız sürdürürken evrensel değerleri ‘bütünün hayrına’ içinde bulunduğu her noktanın zemininde tutmayı öncelikli yaşam prensibi olarak tanımlıyor.

  Tur Tanıtım Metni

  Kitapları, Yaşam Atölyesi ve seminerleriyle milyonlarca insanı Kişisel Dönüşüm olgusuyla buluşturan Aret Vartanyan, Göbeklitepe seyahatimizde kadim bilgeliğin izleri, Göbekli Tepe’nin şifrelerinin eşliğinde ezber bozan bir Kişisel Dönüşüm Yolculuğu yaşatacak.  Göbeklitepe’nin konuşulmayan sembolleri, insanlık ve yaşam adına bugün yaşamımıza taşıyacağımız mesajlar ile sadece muhteşem bir kültür seyahatine değil aynı zamanda bireysel yaşamınızdaki sorularınıza cevap, sorunlarınıza çözüm bulabileceğiniz unutulmayacak bir yolculuğa çıkıyoruz. Paylaşmayı, keyif almayı ve yeni dostlukların heyecanını unutmadan…

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 Gece Hilton Garden Inn Şanlıurfa’da Konaklama
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havalimanı – Şanlıurfa ve İstanbul Havalimanı Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Aret Vartanyan Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Hizmeti
 • Profesyonel Turist Rehberi Eşliğinde Çevre Gezileri
 • Klaus Schmidt Anı Evinde Çiğdem Köksal Schmidt ile Söyleşi
 • Akşam Yemeği Eşliğinde Şanlıurfa Yöresel Sıra Gecesi
 • 2 Adet Akşam Yemeği (1 Akşam Yemeği Ala Han Restaurant , 1 Akşam Yemeği Hilton Garden Inn Şanlıurfa)
 • 1 Adet Yöresel Sabah Kahvaltısı
 • Maddeden Mana'ya Semineri Giriş Ücreti
 • Tur Süresi Boyunca Ulaşım ve Transferler

 • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğlen Yemekleri
 • Müze ve Örenyeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Yemeklerde Alınacak Olan İçecekler
 • Otel Ekstraları

 • Genel Şartlar

  Paket tur fiyatlarımıza tüm vergiler dahildir. Ulaşım araçlarımızın türü kişi sayısına göre Minibüs, Midibüs ve Otobüs olarak değişmektedir. Turumuzda Aret Vartanyan Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Hizmeti yanında Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Profesyonel Turist Rehberliği hizmetimiz bulunmaktadır. Ödemeler kredi kartı veya havale ile yapılmakta olup tüm bakiye tur satış esnasında tahsil edilmektedir. Setur öngörülen asgari katılımın sağlanamaması nedeniyle tur iptal bilgisini en geç 21 gün öncesinden yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile katılımcıya bildirerek turu iptal etme hakkına sahiptir. Tur rehberlerimiz Turist Rehberleri Hizmetlerine ilişkin yönetmelikte yer alan maddeler ışığında çalıştırılmaktadır. Tur iptal şartları paket tur sözleşmesinde yer almaktadır. Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Tur esnasında rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur esnasında Setur sözleşmeye aykırılığın; katılımcının kusurunun bulunması, sözleşme ifa sürecine dahil olmayan üçüncü bir kişinin beklenmeyen ve önlenemez bir davranışının bulunması, mücbir sebep, paket tur düzenleyici ve aracısının gerekli tüm özeni göstermelerine rağmen öngöremedikleri ve engelleyemedikleri bir olayın meydana gelmesi durumu hallerinde doğan zararlardan sorumlu değildir. Bu broşürde yer alan bilgiler paket tur düzenleyicisi ve aracısı için bağlayıcıdır.Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk değişimi (rotasyon) uygulamamız bulunmamaktadır. Turlarımızda araçlarımızın 3 ve 4 numaralı koltukları rehberlerimiz için ayrılmakta olup misafirlerimize verilmemektedir.

  Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

  Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

  Sizi Arayalım

  E-Bülten’imize Kayıt Olun