Geri Dön

ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU

23 – 26 Temmuz 2020

ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU  TuruANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU  TurlarıANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU  TatiliANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU  Vip Turu

Dünya çapında 100 milyondan fazla albümü satılan, zamanımızın en ünlü Tenor'larından biri olan Andrea Bocelli'yi doğup büyüdüğü topraklarda, kendisini onurlandırmak için yapılan etrafı üzüm bağlarıyla çevrili Teatro Del Silenzio'nun (Sessizlik Tiyatrosu) eşsiz atmosferinde dinlemeye ne dersiniz?

PROGRAM

1 Gün : Istanbul / Bologna / Floransa

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde SeturSelect buluşma noktasında rehberinizle saat 05:30'da buluşma. Türk Hava Yolları TK 1321 seferi ile saat 08:30'da Bologna'ya hareket ve saat 10:10'da Bologna Marconi Havalimani'na varışa istinaden özel otobüsümüz ile Floransa’ ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek seyahatten sonra Floransa'ya varıyoruz. Sanat ve kültür baş şehri Floransa’ da Setur Select seçimi restaurantta alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimizde; şehri ikiye bölen Arno nehri’ni, nehrin üzerinde bulunan tarihi köprülerin en ünlüsü olan 14. yy ‘dan kalma Ponte Vecchio’yu, şehrin baş kilisesi Santa Maria del Fiore Katedrali'ni ve Mimar Brunelleschi'nin tasarladığı kubbeyi, gotik döneme ait ihtişamlı Çan Kulesini, Cennet Kapısı olarak adlandırılan Doğu Kapısı ile meşhur vaftizhane’yi, erken rönesans döneminde yapılmış olan ve Michelangelo, Machiavelli, Galileo gibi 274 kişinin mezarlarının yer aldığı Santa Croce Kilisesi’ni, Uffizi Sanat Galerisi’ni, Senyörler Meydanı ve meydanın ortasında yer alan Neptün çeşmesi ile David heykelini, rönesans ve gotik döneme ait heykellerin bulunduğu, açık hava müzesini andıran avlu’yu görüyoruz. Gezi bitiminde otelimize hareket. Akşam yemeğimizi SeturSelect seçimi restaurantta alıyoruz.

2 Gün : Floransa / Lajatico

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Erken bir öğle yemeği ve belirlenen saatte otelimizden Lajatico/Toskana’daki konser alanına hareket. Muhteşem bir gece Andrea Bocelli konseri bizleri bekliyor. Ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

3 Gün : Montepulciano & Montalcino

Kahvaltı sonrası Montepulciano’ya hareket ediyoruz. MÖ 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir.Peynir, pici makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir. Şehrin ana caddesi 1,5 km uzunluğunda olup, Porta al Prato’ dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’ dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayının altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’ nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz,yapacağımız ziyaret sırasında şarap tadımı yapıyoruz.Öğle yemeğimiz tur sırasında Setur Select seçimi lokantamızda alınacaktır.Tur sonrası Montalcino kasabasına hareket.Brunello şarapları ile ünlü Montalcino ziyaretimizde tarihi kale ve merkezi keşfediyoruz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz. SeturSelect'in seçtiği restaurantta akşam yemeğimizi alacağız.

4 Gün : Floransa / Bologna / Istanbul

 

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Bologna’ya ya hareket. Avrupa’nın en eski üniversitesinin kurulduğu, rönesansın kalesi olan şehirlerden biridir Bologna. Turumuz esnasında  Porta Nuova, Chiesa di San Salvatore, Palazzo Comunale, Piazza Maggiore, Basilica di San Petronio, Palazzo della Podesta, Via Vecchie Pescherie, Torre di Garisenda e Asinelli, Piazza della Mercanzia gibi şehrin en önemli mekanlarını gezeceğiz ardından Bologna Havalimanı’na hareket edeceğiz. THY’nin TK 1324 seferi ile saat 15:00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
5*’lı otelde 3 gece 4 gün oda ve kahvaltı bazında konaklama
Havalimanı vergileri
Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
Otel – konser alanı – otel transferleri
Floransa yarım gün panoromik şehir turu
Bologna yarım günlük şehir turu
Executive konser bileti (Koltuk Bölümü A12) (1.Kategori Bilet - Özel Lounge alanına giriş)
3 adet öğle yemeği ve 2 akşam yemeği
Fermante üzüm suyu tadımı
Montepulciano & Montalcino turları
SeturSelect rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyati

2,397 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun