Geri Dön

ALSACE'DA BAG BOZUMU FESTİVALİ TURU ' BURAK ÖZBERK REHBERLİĞİNDE '

01 – 04 Ekim 2020

ALSACE'DA BAG BOZUMU FESTİVALİ TURU ' BURAK ÖZBERK REHBERLİĞİNDE ' TuruALSACE'DA BAG BOZUMU FESTİVALİ TURU ' BURAK ÖZBERK REHBERLİĞİNDE ' TurlarıALSACE'DA BAG BOZUMU FESTİVALİ TURU ' BURAK ÖZBERK REHBERLİĞİNDE ' TatiliALSACE'DA BAG BOZUMU FESTİVALİ TURU ' BURAK ÖZBERK REHBERLİĞİNDE ' Vip Turu

Haut-Koeningsbourg Şatosu Gezisi
1 adet akşam yemeği
Tekne Turu
Obernai Köyü Ziyareti
Barr Köyünde Bağ Bozumu Festivali
Bağevinde Öğle Yemeği

PROGRAM

1 Gün : İstanbul / Basel / Colmar

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde SeturSelect buluşma noktasında rehberimiz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Basel şehrine uçuş. Varışımızın ardından bizi bekleyen aracımızla rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz. 2013 yılında Fransa’nın en gözde köyü seçilen Eguisheim Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Ünlü çeşmeleri, daracık sokakları ve ilginç evleri ile kendimizi tam bir Ortaçağ atmosferi içinde buluyoruz. Eguisheim’in çiçekleri de dillere destan... “Le Pigeonnier” adı verilen köşe evinin önünde fotoğraf çekmek bir gelenek halini almış. Biz de bu adeti bozmuyor ve toplu bir fotoğraf çekiyoruz. Eguisheim gezimizi tamamladıktan sonra 8km.lik bir yolculukla Colmar’a gidiyoruz. Varışımız ile beraber yapacağımız Colmar şehir turunda, bir masal diyarı, bir film seti gibi. 13 ve 14. yüzyıllardan kalan rengarenk şirin evler, daracık sokaklar içinde geziyoruz. Bartholdi müzesi ,eski bir dominiken manastırı olan Underlinden müzesi, küçüçük dükkanları, çiçeklerle süslü balkonları fotoğraflamaya doyamıyoruz. Küçük Venedik anlamına gelen “Petite Venise” bölgesinide gördükten sonra Colmar otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Michelin yıldızlı bir restaurantta alacagız. ""

2 Gün : Colmar

Sabah kahvaltısının ardından . Bir Orta Çağ yapısı olan Haut-Koeningsbourg Şatosuna doğru yola çıkıyoruz Kendinizi adeta masal kahramanı gibi hissedeceğiniz şatoda keyifli birkaç saat geçireceksiniz. Haut-Koenigsbourg Şatosu’nun tarihi 1147 yılına dayanıyor. Ortaçağ mimarisinin en güzel örneklerini sergileyen şato Fransa’nın en fazla turist çeken dördüncü tarihi yapısı olarak biliniyor. Birçok kez hasar görüp yıkılmasına rağmen tekrar inşa edilen şato ilk zamanlar Staufenberg ismi ile anılsa da sonradan Kraliyet Kalesi anlamına gelen Koenigsbourg olarak değiştirilmiştir. Şato gezisi bitiminde Barr'a doğru yola çıkıyoruz . Ve yılda bir kez tanık olabileceğiniz Festivale katılıyoruz . Akşam tekrar Colmar'a dönüş ve SeturSelect'in seçtiği restaurantta akşam yemeği. Geceleme otelde.

3 Gün : Colmar / Strasbourg

Sabah kahvaltısının ardından Alsace bölgesinin en fazla ziyaret edilen köyü olan Riquewhir 'e doğru yola çıkıyoruz. 1100 kişilik nüfusu ve etrafını saran üzüm bağları ile bölgenin incisi konumunda. 1291 yılında Horbourg kontları tarafından kurulan şehir, 1324 Horbourgların gününü kaybetmesi sonucu Württenberg kontlarına satıldı. 1793 yılına kadar köy kontlara ait oldu. 17 ve 18.yy’larda şarap üretimi konusunda bölgenin en güçlüsü haline geldi. Her sene Eylül ayı ortalarından itibaren başlayan Bağbozumu festivalleri Riquewhir’in cazibesini arttırıyor. Tipik Alman mimarisi yarı ahşap pastel tonlu ve çiçekler ile süslenmiş evleri, şehrin giriş kapısından yukarı doğru hafif meyilli giden bir Arnavut kaldırımlı ana caddenin ‘’Grand Rue’’ etrafını süslüyor. Strasburg’a devam ediyoruz. Avrupa Birliği’nin Brüksel’den sonraki ikinci önemli şehrindeyiz. Tarihi ve kültürel olarak oldukça zengin; Gutenberg’in Rouget de Lisle'in, Hollandalı filozof Erasmus ve Alman yazar Goethe’nin kenti. Strasbourg’un tarihi şehir merkezi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki “Grande Ile” bölgesinde. Şehir turunda göreceğimiz Notre Dame Katedrali ve diğer yerlerin çoğu nehirle çevrili bir ada içinde. Bu adanın güneybatısında ise Strasbourg'un en güzel ve ilginç semti olan Küçük Fransa (La Petite France) bulunur. Burası nehirlerin birleştiği, düzenlendiği, Rönesans döneminden kalma tarihi evler ve müzelerle dolu bir bölgedir. Şehir turumuzun ardından bu güzel şehirde tekne turumuzu yapıyoruz. Turumuzun bitiminde Strasbourg'da ki otelimize yerleşme ve SeturSelect'in seçmiş olduğu restaurantta akşam yemeği alıyoruz.

4 Gün : Strasbourg / İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Vosges dağlarının doğu yamaçları üzerinde yer alan Obernai köyüne hareket ediyoruz . Obernai kasabası, Otuz Yıl Savaşları'nda İsveçliler tarafından, daha sonra da İmparatorluk askerleri tarafından işgal edildi. Kasaba, 1871 yılında Almanya tarafından ilhak edildi. Alsace'ın kalanı ile daha sonra 1918 yılında I. Dünya Savaşı'ndan sonra Fransa'ya iade edildi. Obernai şarapları ile ünlü bir köydür. Köy ziyaretimizin ardından şarap üretimi yapılan bir bağ evini ziyaret edip öğle yemeğimizi orada aldıktan sonra havalimanına doğru yola cıkıyoruz .

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
Belirtilen şehirlerde ve belirtilen kategorideki otellerde 3 gece oda ve kahvaltı bazında konaklama
Havalimanı – Otel - Havalimanı transferleri
Eguisheim tanıtım turu
Colmar tanıtım turu
Riquewihr tanıtım turu
Strasbourg şehir tanıtım turu
Haut - Koeningsbourg Şatosu Gezisi
Tekne Turu
Obernai Köyü Ziyareti
1 adet öğle yemeği
1 adet akşam yemeği
Şehirler arası tüm transferler
Profesyonel SeturSelect rehberlik hizmeti
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyati

1.097 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun