Geri Dön

VERONA'DA MÜZİK VE YEREL TATLARIN KEŞFİ

27 – 30 Haziran 2018
VERONA'DA MÜZİK VE YEREL TATLARIN KEŞFİ TuruVERONA'DA MÜZİK VE YEREL TATLARIN KEŞFİ TurlarıVERONA'DA MÜZİK VE YEREL TATLARIN KEŞFİ TatiliVERONA'DA MÜZİK VE YEREL TATLARIN KEŞFİ Vip Turu
İtalyan besteci VERDI'nin Aida eseri Poltronissime kategorisinde konser bileti, Colli Euganei ‘de tadım, Amarone ve Valpolicella şaraplarının tadımı, Özel Tekne ile Garda Gölü, Vicenza Şehir Turu, Verona Şehir Turu ve yerel tatların keşfi.
PROGRAM 
1.Gün : Istanbul / Venedik / Vicenza

Saat 05:00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali SeturSelect buluşma noktasında buluşuyoruz. Saat 06:50’de ’K 1871 nolu seferle Venedik’e uçup, 08:20’de ulaşıyoruz. Gastronomi ve şarap uzmanı rehberimiz Mansur Karakoç eşiliğinde Vicenza şehrini geziyoruz. Mimarlık tarihinin en önemli isimlerinden Andrea Palladio’nun yaşadığı ve çok önemli eserlerini bıraktığı bu müze kentini birlikte geziyoruz. Adeta bir açıkhava müzesi olan ve tamamı UNESCO korumasında olan kentteki önemli mimari yapıları ve meydanları gezip keyifli bir mola verdikten sonra şehrin dışında yer alan kuzey İtalya'nın son yıllarda öne çıkan bağ bölgesi "Colli Euganei" tepelerinde keyifli bir mola verip tadım yaptıktan sonra Verona'ya doğru hareket ediyoruz. Akşam üzeri Verona'ya varış, kısa bir panoramik gezinin ardından otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz leziz yerel ürünler sunan bir trattoria'da alınacaktır.

2.Gün : Verona
Sabah kahvaltısının ardından yaya olarak Verona kentini keşfe çıkıyoruz. Şehirin ortaçağdan beri ayakta kalan binaları, sarayları, görkemli Roma Arenası, cıvıl cıvıl meydanları bizi bekliyor. Yürüyüşümüz sırasında Shakespeare'in dizeleri eşliğinde Romeo ve Jülyet'in aşkların konuşup, yaşadıkları yerleri ve bu ölümsüz eserde anılan mekanları göreceğiz. Gezimiz sırasında göreceğimiz küçük lezzet duraklarında, Verona'ya özgü yerel tatları da keşfedeceğiz. Akşam üzeri serbest zamanın ardından saat 20.00’da otelimizde buluşup, muhteşem bir temaşa gösterisi izlemek üzere 2000 yıllık görkemli Roma Arenası’na gideceğiz. Ünlü İtalyan besteci VERDI'nin Aida eserini izlemek üzere "poltronissima" bölümünde koltuklarımıza yerleşip unutulmaz bir sanat gösterisine şahit olacağız.

3.Gün : Verona
Geç bir kahvaltının ardından öğlene kadar serbest zamanımız olacak. Öğleden sonra aracımız ile Verona çevresinde kısa ama keyifli bir gezi için yola çıkıyoruz. Sadece İtalya'nın değil dünyanın sayılı bağ ve üzüm bölgelerinden birisi olan Valpolicella bölgesini ziyaret edeceğiz. Amarone ve Valpolicella bağlarında kısa bir gezi sonrasında özel bir süpriz ve tadım bizleri bekliyor olacak. Gün batarken Verona'ya dönüp kısa bir dinlenmenin ardından şık ve özel bir akşam yemeği için buluşuyoruz. Setur Select misafirleri için seçtiğimiz özel bir restoranda Veneto bölgesine has leziz bir menü ile geceyi taçlandıracağız.

4.Gün : Verona / Garda / Istanbul
Sabah valizlerimiz ile otelden ayrılıp bölgenin eşsiz güzellikte göllerinden birisi olan Garda Gölü'ne gidiyoruz. Gölün kıyısındaki en pitoresk kentlerden birisi olan Sirmione’de yapacağımız yürüyüş gezinin unutulmaz anlarından birisi olacak. Setur Select misafirlerine özel bir tekne ile yapacağımız göl gezisinden sonra Venedik'e doğru yola çıkacağız. Kısa bir lezzet molası verdikten sonra Venedik’e havaalanına varıp TK1870 seferi ile saat 20:25’te İstanbul’a hareket ediyoruz ve 23:55’te unutulmaz anılar ile İstanbul’a varıyoruz.
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile ekonomi sınıf İstanbul-Venedik / Venedik – İstanbul uçuş bileti
İtalyan besteci VERDI'nin Aida eseri Poltronissime kategorisinde Konser Bileti
Colli Euganei ‘de tadım
1 Öğle Yemeği
2 Akşam Yemeği
Amarone ve Valpolicella şaraplarının tadımı
Özel Tekne ile Garda Gölü Turu
Vicenza Şehir Turu
Verona Şehir Turu
Yerel Tatların Keşfi

Tur Fiyatı 
1,797 EUR
 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun