Geri Dön

ÜZÜM BAĞLARI VE LEZZETLERİ İLE GURME TOSKANA

11 – 14 Ekim 2018
ÜZÜM BAĞLARI VE LEZZETLERİ İLE GURME TOSKANA TuruÜZÜM BAĞLARI VE LEZZETLERİ İLE GURME TOSKANA TurlarıÜZÜM BAĞLARI VE LEZZETLERİ İLE GURME TOSKANA TatiliÜZÜM BAĞLARI VE LEZZETLERİ İLE GURME TOSKANA Vip Turu

Bu gezide çok eşsiz menüleri uçsuz bucaksız yeşilin kaynaştığı bölgelerde tadacağız. Aralarında 7 michelin yıldızlı Dünyaca ünlü şef "Gordon Ramsey"in kreatörlüğünde hazırlanmış eşsiz yemekler bizi bekliyor.

PROGRAM

1. Gün: İstanbul / Bologna / Floransa

Bologna Marconi Havalimani'na yerel saat 10.40’ da varışa istinaden özel otobüsümüz ile Floransa’ ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek seyahatten sonra Floransa'ya otelimize varıyoruz. Sanat ve kültür başşehri Floransa’ da Setur Select seçimi lokantamızda alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimizde; şehri ikiye bölen Arno nehri’ni, nehrin üzerinde bulunan tarihi köprülerin en ünlüsü olan 14. yy ‘dan kalma Ponte Vecchio’yu ve Floransa'yı keşfedeceğiz. Gezimiz sırasında ortaçağ ev (saray) yaşamını göstermek amacı ile Palazzo Davanzati sarayı müzesine girilecektir. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz..

2. Gün: Floransa / Siena / Berardenga
Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Chianti Bölgesine hareket ediyoruz. Toscana Bölgesinin şarap endüstrisi, en eski ve köklü geleneğe sahip tüm dünyaca tanınan Chianti şarapları ile beraber akıllara gelir. Toskana Bölgesinde otuzdan fazla DOC ve yarım düzine DOCG şarabı üretilmektedir. Chianti Bölgesine varışımızda, İtalya'daki ilk üzüm bağlarının kurulduğu ve ilk şarap üretiminin yapıldığı Greve Vadisi üzerinde bir tepede bulunan Verrazzano Şatosuna gidiyoruz. Yapacağımız gezide şatonun bahçelerini ve tarihi şarap mahzenlerini gördükten sonra, çiftlikte üretilen peynir çeşitleri, zeytinyağı, sebzelerden oluşan öğle yemeği eşliğinde bölgeye ait şarapların tadlarına bakıyoruz. Öğleden sonra yeşil tepeler ve vadiler, tepelerinde yer alan şatolar ve eteklerindeki bağlar arasından seyahat ederek, Siena’ya varıyoruz. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toscana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici ortaçağ kenti Siena’ da öğleden sonra yapacağımız şehir gezisinde, ortaçağdan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’ yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia Çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki çankulesi Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan siyah beyaz renkli duvarları, sütunları, çan kulesi, içinde yer alan resimleri ve freskleri ile Duomo Katedrali’ni gördükten sonra Siena turu ardından konaklayacağımız şatoya doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz.

3. Gün: Chianti / San Gimignano / Berardenga

Kahvaltının ardından, özel otobüsümüz ile San Gimignano’ya hareket ediyoruz. Unesco Dünya Koruma mirası listesinde bulunan, zengin kültür ve sanatı ile “Güzel Kuleler” şehri St Gimignano’da yürüyerek yapacağımız gezide, İtalya’ nın en tarihi kapılarından biri olan 13. yy’a ait Porta San Giovanni, 13. yy’ a ait büyük bir sarnıcın bulunduğu Piazza della Cisterna – Sarnıç Meydanı, Katedral, şimdi belediye binası olan Palazzo del Popolo, Podesta Sarayı, kemeraltı ve çeşitli ortaçağ kulelerinin bulunduğu şehrin merkezi Katedral Meydanı Piazza del Duomo’ yu görüyoruz. Öğle yemeğimizi Monteriggione Kalesinin içinde tarihi bir restaurantda alıyoruz. Öğleden sonra Montepulciano’ya hareket ediyoruz. MÖ 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Peynir, ''pici'' makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’ nın en iyisidir derler. Şehrin ana caddesi 1,5 km uzunluğunda olup, Porta al Prato’ dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’ dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayının altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’ nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz ve bölgesel şarapları tadıyoruz. Gezi bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Setur Select seçimi lokantamızda alıyoruz.

4. Gün: Bologna / İstanbul
Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüz ile Bologna’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğun ardından varışımızda tarihi Bologna şehir gezimizi yapıyoruz. Tarihi Mö 6. yy’ da Etrüsklere dayanan Bologna, mimarisi, sokakları ve meydanları ile tipik bir ortaçağ şehrini anımsatmaktadır. Yağmurdan, kardan ve güneşten korunabileceğiniz, 4 km uzunluğu ile dünyanın en uzun kemeraltının yer aldığı şehirde, Bolognalıların sosyal yaşamlarının en önemli noktası Maggiore Meydanı, meydanda yer alan saat kulesi Palazzo di Accursio, 14. yy adalet sarayı Palazzo Podesta, dünyanın 5. büyük kilisesi olan Basilica di San Petronio, Garisenda ve Asinelli Kuleleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından tarihi sebze-meyve balık pazarı içinde yer alan Setur Select seçimi lokantamızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Serbest saatlerden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasının ardından saat 18.45 ‘ de Türk Havayolları ile İstanbul’a hareket adiyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuktan sonra yerel saat ile 22.15 de Atatürk Havalimanına varıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul-Bologna-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
Floransa'da 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 1 gece konaklama
Toskana'da 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı esasında 3 gece konaklama
Floransa ve Bologna şehir tanıtım turları
Davanzati Sarayı Müze Ziyareti
Verrazzano Şatosu Ziyareti
San Gimignano, Siena, Greve Chianti turları
Şarap tadımları
Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
Setur Select rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 
1,890 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun