Geri Dön

ROMANTİK RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ

01 – 05 Mayıs 2019
ROMANTİK RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ TuruROMANTİK RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ TurlarıROMANTİK RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ TatiliROMANTİK RHEİN VADİSİNİN HAZİNELERİ Vip Turu
İlk defa kara üzerinden yapılacak olan bu turumuzda, Assmanshausen-Niederwald Anıtı,  Siegfrieds Mechanisches Musikkabinett Müzesi, Heidelberg Kalesi, Eczacilik Müzesi Rüdesheim-St.Goar arası tekne turu, Ehrenbreitstein Kalesi ziyareti, Remagen ve Köln Şehir Turu, Trier ve Cochem Şehir ve Turu Heidelberg Şehir Turu deneyimleyeceğimiz yerler arasındadır.

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul / Frankfurt / Rüdesheim

Atatürk havalimanı SeturSelect buluşma noktasında siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları Seferi ile Frankfurt’a uçuş ve varış. Bizi alanda bekleyen otobüsümüz ile yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuğun ardından Rüdesheim’a varış. Rhein nehrinin kenarında yer alan ve yaklaşık bin yıllık bir tarihe sahip olan Rüdesheim’da yapacağımız gezimiz esnasında Arnavut kaldırımlı taş sokakları, birbirinden güzel evleri ve en güzel sokağı olan Drosselgasse’yi görüyoruz. Adını burada yaşayan Drossel kuşlarından alan cadde aynı zamanda yerel barları ve restoranları ile ünlü. Rüdesheim aynı zamanda şarapları ile çok ünlü. Aroması yoğun ve alkol oranı düşük beyaz şarapların üzümlerinin yetiştirildiği bağları küçük bir tren yolculuğu ile geziyoruz. Üzümbağları gezimizin ardından teleferik ile Niederwald anıtının bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Harika Rhein nehri manzarası izledikten sonra Niederwald anıtını görüyoruz. Anıt Alman imparatorluğunun kuruluşu anısına 1871’de inşa edilmiş olup bizzat Kayser tarafından açılmıştır. Teleferik ile Rüdesheim’a dönüşümüzün ardından Siegfried’s Mechaniches Musikkabinett müzesini ziyaret edeceğiz. Müzenin içerisinde 18.yy’dan 20.yy ilk yarısına kadar müzikal enstrümanların bulunduğu 350’den fazla koleksiyon var. Rehber eşliğinde yapacağımız ziyaret esnasında çok keyif alacağınızı garanti ediyoruz. Rüdesheim gezimiz sonrası otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğine kadar serbest zamanımız oluyor. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Rüdesheim / Heidelberg / Rüdesheim

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Almanya’nın en romantik şehri olan ve Rhein’in kolu olan Neckar nehrinin kıyısındaki Heidelberg’e gidiyoruz. 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından varışımız ile beraber ilk durağımız Heidelberg kalesi olacak. Kayıtlara göre inşaatına 1214 yılında başlanan kale 1303 yılında yıldırım düşmesi sonucu hasar görür. III.Rupert’in alman kralı olmasının ardından gotik tarzda inşa edilen kaleye daha sonra gelenler tarafından bir çok ilaveler yapılmıştır. 30 yıl savaşları esnasında büyük hasara uğrayan kale tekrar inşa edilmiş fakat bu seferde Fransa kralı 14.Louis tarafından kullanılmaz hale getirilmiştir. Kale gezimiz esnasında aynı zamanda Alman eczacılık müzesini ve dünya’nın en büyük şarap fıçısını görüyoruz. Heidelberg Kalesi sonrasında yapacağımız şehir turunda 1386 yılında kuruln Almany’nın ilk üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi,tarihi Karl Theodor köprüsü ve Markt platz’ı gördükten sonra adına ‘’Kalbim Heidelberg’de kaldı’’ şarkı yazılan şehirde serbest zaman verdikten sonra otobüsümüz ile Rüdesheim’a dönüyoruz. Akşam yemeği ardından geceleme otelimizde.

3.Gün Rüdesheim / Romantik Rhein Parkuru /  Koblenz

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, limana geçtikten sonra tekne ile yaklaşık iki saat sürecek nehirden Rhein vadisi gezimize başlıyoruz. 2002 yılından bu yana Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Rhein vadisinde Rüdesheim – Koblenz arasında dönemin Başpiskoposları ve elektör prensleri tarafından yaptırılmış 40’dan fazla kale bulunmakta. Aynı zamanda bir çok şirin kasaba ve sırtlarında ise üzüm bağlarına ev sahipliği yapıyor. Muhteşem manzaralar eşliğinde yapacağımız nehir gezimiz esnasında Rheinstein kalesi,Soneck Kalesi,vergi toplamak için nehir üzerinde bir adaya yapılmış Burg Pfalzgrafenstein ve ünlü adına hikaye yazılmış Loreley kayalıklarını görüp St.Goar’da teknemizden iniyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüz ile Rhein vadisini takip ederek vadinin en güzel yerleşim yerlerinden biri olan Boppard’da öğlen yemeği için zamanımız oluyor. Yol üzerinde vereceğimiz fotoğraf molaları eşliğinde Koblenz’e giderken Stolzenfelz kalesini panoramik olarak görüp varışla beraber Koblenz şehir turumuzu yapıyoruz. Rhein nehrinin Mosel nehri ile birleştiği noktada bulunan Deutsches Eck’de (Alman Köşesi) Alman imparatoru Wilhelm’in ölümünden 9 yıl sonra anısına yapılan dev heykeli gördükten sonra Elektör Sarayı,Ehrenbreitstein Kalesi ve şehir merkezini gördükten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ardından geceleme otelimizde.

4.Gün : Koblenz / Trier / Cochem

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Mosel nehrinin kıyısında bulunan Almanya’nın en eski şehirlerinden olan ve tarihi Roma imparatorluğuna kadar uzanan Trier şehrine hareket ediyoruz. MÖ 15 Yılında Roma imparatoru Augustus tarafından kurulan şehir, 1988 yılından bu yana Unesco dünya mirası listesinde yer almaktadır. Şehrin sembolü olan Porta Nigra bugün hala ayakta durmaktadır. Şehirde Roma Hamamları (Kayserthermen) kalıntıları, Treier katedrali, Konstantinbasilika görülecek yerler arasındadır. Şehir aynı zamanda Karl MARX’ın evinede ev sahipliği yapar. Şehirde vereceğimiz serbest zamanın ardından Mosel nehrinin en güzel kasabası olan Cochem’e hareket ediyoruz. Masal diyarını andıran Cochem’de tepeye kurulmuş Reichsburg (Cochem) kalesini ve sokaklarını gezdikten sonra vereceğimiz zaman ardından Koblenz’deki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

5.Gün : Koblenz / Remagen / Koln / İstanbul

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıp, oyobüsümüz ile yarım saatlik bir yolculuğun ardından Remagen’e geçiyoruz. Müttefiklerin Normandiya çıkartmasının ardından batı cephesinde büyük güç kaybeden Almanlar ilerlemeyi durdurmak için Rhein nehri üzerindeki tüm köprüleri yok ederler biri hariç Remagen Köprüsü. Almanlar köprüyü müttefiklere vermemek için patlatmaya çalışsalarda ellerinde kalan mühimmatların tahrip gücü köprüyü yok etmeye yetmez. Kanlı çatışmaların ardından müttefikler köprüyü ele geçirip lojistik sevkiyatı sağlamayı başarır. Köprünün kalıntılarını görüp fotoğrafladıktan sonra Remagen’de vereceğimiz serbest zamanda Rhein nehrinin kıyısındaki cafelerde keyif yapabilirsiniz. Remagen ardından Köln şehrine hareket ediyoruz. Dom katedrali,televizyon kulesi,İstasyon binası ve çikolata müzesi panoramik olarak görüldükten sonra alışveriş caddelerinde serbest zamanımız oluyor. Sonrasında Köln havalimanına hareket ve Türk Hava yolları ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Profesyonel SeturSelect Rehberlik Hizmeti

Belirtilen otellerde oda ve kahvaltı bazında konaklama

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

Şarap Tadımı

Assmanshausen-Niederwald Anıtı-Rüdesheim Teleferik Ücreti

Siegfrieds Mechanisches Musikkabinett Müzesi

Heidelberg Kalesi, Kale füniküleri (İniş-Çıkış)

Eczacilik Müzesi

Rüdesheim-St.Goar arası tekne turu

Ehrenbreitstein Kalesi ziyareti (Teleferik ile İniş-Çıkış)

2 Akşam Yemeği

Remagen ve Köln Şehir Turu

Trier ve Cochem Şehir Turu

Heidelberg Şehir Turu

Tur Fiyatı 

1,197 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun