Geri Dön

PROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE OSMANLI HABSBURG İLİŞKİLERİ TARİHİNE BİR BAKIŞ ‘SERHAN GÜNGÖR REHBERLİĞİNDE’

20 – 24 Haziran 2019
PROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE OSMANLI HABSBURG İLİŞKİLERİ TARİHİNE BİR BAKIŞ ‘SERHAN GÜNGÖR REHBERLİĞİNDE’ TuruPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE OSMANLI HABSBURG İLİŞKİLERİ TARİHİNE BİR BAKIŞ ‘SERHAN GÜNGÖR REHBERLİĞİNDE’ TurlarıPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE OSMANLI HABSBURG İLİŞKİLERİ TARİHİNE BİR BAKIŞ ‘SERHAN GÜNGÖR REHBERLİĞİNDE’ TatiliPROF. DR. İLBER ORTAYLI İLE OSMANLI HABSBURG İLİŞKİLERİ TARİHİNE BİR BAKIŞ ‘SERHAN GÜNGÖR REHBERLİĞİNDE’ Vip Turu

Ziyaretçilerini birkaç saat içerisinde kendine âşık etmeyi başaran nadir kentlerden Budapeşte ve Tarih, sanat ve kültür üçgeninde şekillenmiş Viyana...

PROGRAM

1.Gün : Istanbul / Budapeşte

Atatürk Havalimanı, SeturSelect buluşma noktasında buluşma ve Budapeşte’ye hareket. İnişi müteakiben otobüsle panoramik şehir turu: Kahramanlar Meydanı, Kaplıcalar Parkı, Zincirli Köprü, Gül Baba Türbesi, Kale, Balıkçılar burcu, Matthias Kilisesi, Gellert Tepesi görülecek yerler arasında. Arsından konaklayacağımız otele giriş. Check-in ve kısa bir istirahat sonrası özel tekne ile 1 saat tekne turu ve Akşam yemeği.

2.Gün : Budapeşte

Sabah kahvaltısının ardından Budapeşte Ulusal Müzesi, sonrasında otobüsle Tuna’nın kıvrım yaptığı bölgeye gidiş: Sturova fotoğraf molası, Estergon Basilika ziyareti vr Visegrad’da öğle yemeği. Ardından Szentendre köyünde yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş için serbest zaman sonrası Budapeşte’ye dönüş ve Akşam yemeği.

3.Gün : Budapeşte / Viyana

Sabah kahvaltıdan sonra otelden çıkış ve Viyana yolunda Györ şehir meydanında bir saat kahve molası. Viyana’ya varış ve otele giriş. Check-in sonrası öğle yemeği ve yürüyüş turu: Hofburg Sarayı (Saray ziyareti dahil Imparator Daireleri(Kaisserappartments), Sisi Müzesi ve Efes Müzesi ve Silahhane,Michaeler Platz, Kohlmarkt ve Graben sokaklari, Stephansdom (Katedral) göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği sonrasında geceleme otelimizde.

4.Gün : Viyana

Bugünkü programımızı ağırlıklı olarak Viyana Kuşatmasına ayırdık. Schönbrunn Sarayı, Heeresgeschictliches Museum (Askeri Tarih Müzesi) ve Belvedere Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Gezimize kısa bir ara verip öğle yemeği alıyoruz. Ardından Kahlenberg Tepesi, Türkenschanzpark (Yunus Emre Cesmesi), Türkengasse, (Wiedling Köyü'nde Klosterneueburg-Ehren Gräbenen mezarlığında Joseph Von Hammer’in mezarı ziyaretlerini gerçekleştireceğiz. Turumuz sonrası otele transfer ve akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

5.Gün : Viyana / Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirlediği saatte havalimanına hareket ve İstanbul'a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

Profesyonel SeturSelect Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Belirtilen tüm geziler

Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri

3 Adet Öğle Yemeği

4 Adet Akşam Yemeği

Tüm Transferler

Budapeşte’de Tekne Gezisi

Budapeşte Ulusal Müzesi

Estergon Basilika ziyareti

Hofburg Sarayı (Saray ziyareti dahil Imparator Daireleri)

Sisi Müzesi ve Efes Müzesi ve Silahhane

Schönbrunn Sarayı

Heeresgeschictliches Museum (Askeri Tarih Müzesi)

Belvedere Sarayı

Joseph Von Hammer’in mezarı ziyareti

Kursalon`da Konser Dinletisi

Tur Fiyatı

2,197 EUR’dan itibaren

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun