Geri Dön

GÜNEY KORE & MOĞOLİSTAN TURU

31 Mayıs – 08 Haziran 2019
GÜNEY KORE & MOĞOLİSTAN TURU TuruGÜNEY KORE & MOĞOLİSTAN TURU TurlarıGÜNEY KORE & MOĞOLİSTAN TURU TatiliGÜNEY KORE & MOĞOLİSTAN TURU Vip Turu
Seul, Busan, Ulan Batur ve Orhun Anıtları göreceğimiz başlıca yerler arasında...

PROGRAM

1.Gün : İstanbul / Seul

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşarak turumuza başlıyoruz. Türk Havayolları uçuşu ile Seul’e hareket ediyoruz ve geceyi uçakta geçiriyoruz.

2.Gün : Seul

Öğle saati varışımızın ardından pasaport ve bagaj işlemlerini takiben şehir merkezine hareket ediyoruz. Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Seul’deki otelimizde.

3.Gün : Seul

Kahvaltının ardından Seul şehir turuna başlıyoruz. Gyeongbok Sarayı, Gwanghwamun Özgürlük Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Ardından Kore çay bahçeleri ve sanat galerileri ile ünlü İnsadong Sanat Caddesini gezeceğiz. Budist Tapınağı olan Bongeunsa, D’light center, Garasu Caddesi ve Namdaemun Halk Pazarı gezilerinin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

4.Gün : Seul / Busan / Seul

Sabah kahvaltının ardından tren garına hareket ediyoruz. Saat 08:00’de hızlı tren ile Busan’a hareket ediyoruz. 2 saat 45 dakikalık yolculuğun ardından Busan’a varış. İlk durağımız Geumyong Tepesi. Daha sonra Türk Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Busan Balık Pazarı ve Shinsaegae Alışveriş Merkezi gezilerimiz sonrasında hızlı tren ile Seul’e geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme Seul’deki otelimizde.

5.Gün : Seul / Ulan Batur

Kahvaltının ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Saat 14:20’de Kore Havayoları ile Moğolistan’ın Başkenti Ulan Batur’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 17:00’de varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından konaklayacak olduğumuz otelimize transfer. Akşam yemeğinin ardından geceleme Ulan Batur’da otelimizde.

6.Gün : Ulan Batur / Karakurum

Sabah kahvaltının ardından Ulanbatur şehir turu; şehrin en büyük manastırı olan Gandan Manastırı, Sukbatar Meydanı, Cengiz Kaan Anıtı, Ulusal Tarih Müzesi gezilerinin ardından Karakurum’a hareket. Varışın ardından akşam yemeği ve geceleme ger kampta.

7.Gün : Karakurum / Orhun Vadisi / Ulanbatur

Kahvaltının ardından ilk budist manastırı Erdene Zuu manastırını ziyaret ediyoruz. 800 yıllık dev taş kaplumbağa heykellerini göreceğiz. Sonrasında Orhun Vadisi’ndeki Karakurum ve Khushuu Tsaidam çevresinde bulunan meşhur Orhun Yazıtlarını ziyaret edeceğiz. Yazılış tarihleri M.S. 8. yüzyılın başlarına dayanan ve 1889’da Orhun Vadisi'nde bulunan yazıtlar, II. Göktürk Kağanlığı'na ait. At yetiştiricisi bir aileyi ziyaret ve kısrak sütünün mayalanmasıyla yapılan, az alkollü, ekşi bir içecek türü olan Moğol geleneksel içeceği kımız’ı yapma deneyimini yaşayacağız. Bu gezinin ardından Ulanbatur’a hareket ediyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme Ulanbatur daki otelimizde.

8.Gün : Ulan Batur / Terelj Ulusal Parkı / Ulan Batur

Sabah kahvaltının ardından Cengiz Kaan heykeline gitmek üzere hareket ediyoruz. Ardından Tonyukuk anıtlarına transferimiz gerçekleşecek. İncelememizin ardından Samanistlerin kutsal kayalıklarında (Terelj Ovoo) kısa bir mola veriyoruz. Kaplumbağa kayalığı ve Aryabal meditasyon tapınağı ile gezimize devam ediyoruz. At gezisi ve yüksek bir tepeden Ulusal parkı kuşbakışı izledikten sonra Ulanbatur’a dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından geceleme otelimizde.

9.Gün : Ulan Batur / İstanbul

Türk Havayolları'nın uçuşu ile İstanbul'a hareket ediyoruz. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

4* ve 5*'lı otellerde 6 gece 7 gün oda-kahvaltı bazında konaklama

Moğolistan Ger Kampında 1 gece konaklama

Havalimanı vergileri

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Programda belirtilen tüm giriş ücretleri

Programda belirtilen tüm transferler

Kore Havayolları ile ekonomi sınıf Seul - Ulanbatur Ara Uçuş Bileti

Korede Yuksek Seul – Busan – Kore hızlı tren bileti

Mogolistan Terelj Ulusal parkında At binme

Yerel restaurantlarda alınacak tüm öğle ve akşam yemekleri

SeturSelect rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 

3,997 USD

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun