Geri Dön

ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU

26 – 29 Temmuz 2019

ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU TuruANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU TurlarıANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU TatiliANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU Vip Turu

Andrea Bocelli'nin bu sene 14.ncusunu gerçekleştireceği konser Lirik Opera konseptinde ve teması "Özgürlüğün Kanatları" olacak.

PROGRAM 

1.Gün : İstanbul / Bologna / Floransa

Bologna Marconi Havalimanı'na varışa istinaden özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. 1 saat 40 dakika sürecek seyahatten sonra Floransa'ya varıyoruz. Sanat ve kültür baş şehri Floransa’da SeturSelect seçimi lokantamızda alacağımız öğle yemeğinden sonra yapacağımız şehir gezimizde; şehri ikiye bölen Arno Nehri’ni, nehrin üzerinde bulunan tarihi köprülerin en ünlüsü olan 14. yy‘dan kalma Ponte Vecchio’yu, şehrin baş kilisesi Santa Maria del Fiore Katedrali'ni ve Mimar Brunelleschi'nin tasarladığı kubbeyi, gotik döneme ait ihtişamlı Çan Kulesini, Cennet Kapısı olarak adlandırılan Doğu Kapısı ile meşhur vaftizhane’yi, erken rönesans döneminde yapılmış olan ve Michelangelo, Machiavelli, Galileo gibi 274 kişinin mezarlarının yer aldığı Santa Croce Kilisesi’ni, Uffizi Sanat Galerisi’ni, Senyörler Meydanı ve meydanın ortasında yer alan Neptün çeşmesi ile David heykelini, rönesans ve gotik döneme ait heykellerin bulunduğu, açık hava müzesini andıran Avlu’yu görüyoruz. Panoramik tur sırasında ortaçağ ev (saray) yaşamını göstermek amacı ile Palazzo Davanzati Sarayı Müzesi’ne girilecektir. Gezi bitiminde Toskana otelimize hareket. Akşam yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz.

2.Gün : Floransa / Siena

Sabah kahvaltımızın ardından yeşil tepeler ve vadiler, tepelerinde yer alan şatolar ve eteklerindeki bağlar arasından seyahat ederek, Siena’ya varıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında SeturSelect seçimi lokantamızda alınacaktır. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan Toscana’nın kalbindeki, toprak rengi labirent sokaklarıyla karmaşık, çapraşık, pitoresk ve büyüleyici ortaçağ kenti Siena’da öğleden sonra yapacağımız şehir gezisinde, ortaçağdan günümüze kadar gelmiş olan Palio yarışlarının yapıldığı, deniz kabuğunu andıran, kentin merkezi Piazza Del Campo’yu, meydanda bulunan kabartmalarla çevrili Gaia çeşmesi, 102 metre yüksekliğindeki çankulesi Torre del Mangia, Piazzo del Duomo ve burada yer alan siyah beyaz renkli duvarları, sütunları, çan kulesi, içinde yer alan resimleri ve freskleri ile Duomo Katedrali’ni keşfediyoruz. Konser öncesi alınacak yemek sonrasında Andrea Bocelli konseri için Lajatico'ya hareket ediyoruz. Andrea Bocelli konseri ardından Toskana otelimize hareket ve geceleme Toskana otelimizde.

3.Gün : Montepulciano & Montalcino

Kahvaltı sonrası Montepulciano’ya hareket ediyoruz. MÖ 308 yıllarında Etrüskler tarafından kurulan ortaçağ şehri, yiyecek ve içecek üreticisidir. Peynir, pici makarnası, mercimek, bal ve dünyaca ünlü şarapları başlıca üretimleridir. Montepulciano üzümleri İtalya’nın en iyisidir. Şehrin ana caddesi 1,5 km uzunluğunda olup, Porta al Prato’dan tepenin üstündeki Piazza Grande’ye kadar uzanmaktadır. 14. yy’dan kalma şehir duvarları, Palazzo Comunale, Santa Maria Katedrali görülecek yerlerden bazılarıdır. Ardından tarihi şehir meydanında yer alan Ricci Sarayı’nın altında bulunan, dünyanın en eski ve en iyi şarap mahzeni anıtsal Cantina de Ricci’nin sınırsız mağara ile çevrili sessiz koridorlarında zaman yolculuğu yapıyoruz. Yapacağımız ziyaret sırasında fermante üzüm suyu tadımı yapıyoruz. Öğle yemeğimiz tur sırasında SeturSelect seçimi lokantamızda alınacaktır. Tur sonrası Montalcino kasabasına hareket. Brunello fermante üzüm suları  ile ünlü Montalcino ziyaretimizde tarihi kale ve merkezi keşfediyoruz. Tur sonrası Toskana otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi SeturSelect seçimi lokantamızda alıyoruz.

4.Gün : Toskana / Bologna / İstanbul

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Bologna’ya hareket. Avrupa’nın en eski üniversitesinin kurulduğu, rönesansın kalesi olan şehirlerden biridir Bologna. Turumuz esnasında Porta Nuova, Chiesa di San Salvatore, Palazzo Comunale, Piazza Maggiore, Basilica di San Petronio, Palazzo della Podesta, Via Vecchie Pescherie, Torre di Garisenda e Asinelli, Piazza della Mercanzia gibi şehrin en önemli mekanlarını gezeceğiz. Ardından Bologna Havalimanı’na hareket. THY’nin tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

4*’lı otelde 3 gece 4 gün oda ve kahvaltı bazında konaklama

Havalimanı vergileri

Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri

Otel – Konser Alanı – Otel transferleri

Floransa yarım gün panoromik şehir turu

Poltronissima Konser bileti (Koltuk Bölümü B10)

3 adet öğle yemeği ve 3 akşam yemeği dahil

Fermante üzüm suyu tadımı

Siena Turu

Montepulciano & Montalcino Turları

Bologna yarım günlük panoromik Şehir Turu

SeturSelect rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 

1,897 EUR

 

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun