Geri Dön

ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU 'THE 13. EDITION OF THE TEATRO DEL SILENZIO'

27 – 30 Temmuz 2018

 ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU 'THE 13. EDITION OF THE TEATRO DEL SILENZIO' Turu ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU 'THE 13. EDITION OF THE TEATRO DEL SILENZIO' Turları ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU 'THE 13. EDITION OF THE TEATRO DEL SILENZIO' Tatili ANDREA BOCELLI TOSKANA KONSER TURU 'THE 13. EDITION OF THE TEATRO DEL SILENZIO' Vip Turu

Dünya çapında 100 milyondan fazla albümü satılan, zamanımızın en ünlü Tenor'larından biri olan Andrea Bocelli'yi doğup büyüdüğü topraklarda, kendisini onurlandırmak için yapılan etrafı üzüm bağlarıyla çevrili Teatro Del Silenzio'nun (Sessizlik Tiyatrosu) eşsiz atmosferinde dinlemeye ne dersiniz?

PROGRAM
1.Gün : İstanbul / Bologna / Floransa"Floransa Şehir Turu"

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 7 numaralı Setur Select deskinde rehberinizle 05:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından THY’nin tarifeli seferi ile saat 08:30’da Bologna’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:10’da Bologna’ya varış. Bizi bekleyen özel aracımızla Floransa’ya hareket. Varışa takiben yarım günlük panoramik şehir turu: Duomo, Ponte Veccio, Vaftizhane, Palazzo Veccio, Senyörler Meydanı, Uffizi Galerisi, Vaftizhane, Çan Kulesi, keşif duraklarımız arasında. Geceleme otelimizde.

2.Gün : Floransa / Lajatico"Teatro Del Silenzio Andrea Bocelli Konseri"
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Belirlenen saatte otelimizden Lajatico/Toskana’daki konser alanına hareket. Muhteşem bir gece Andrea Bocelli konseri bizleri bekliyor. Ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.

3.Gün : "Modena Ekstra Turu"
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Modena Ekstra Turu. Bugün en önemli gastronomik merkezlerden bir olan Modena’yı ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuktan sonra varacağımız Modena’daki turumuza Unesco dünya mirası listesinde olan Duomo ve Torre Ghirlandina ile başlıyoruz. Dario Fo tarafından Özgür İnsanların mabedi olarak adlandırılan ,Meryemana’ya ithaf edilen romanik üslupta yapılan şehrin Katedralini ziyaret ettikten sonra yanında bulunan 88 m.yüksekliğindeki Ghirlandina Kulesinin tepesinden Modena’nın en önemli sembollerini görme imkanımız olacak. Palazzo Comunale yani Belediye XI. Yüzyıldan beri bu eserlerin yanı başında yani Piazza Grande’nin etrafında yer alıyor. Şehrin tarihi merkezi olan bu meydanda ziyaretlerimizi gerçekleştirdikten sonra Modena’nın damak lezzetine kazandırdığı en önemli katkılardan olan BALSAMİK ile ana vatanında tanışmaya gidiyoruz. Bu tanışma balsamik tarihçesi,gelişimi,günümüzdeki kullanım alanları ve şekillerinin anlatımını takip eden tadım şöleni ile devam edecek. Ardından FERRARİ‘nin içinde deneme pisti de bulunan MARANELLO’daki fabrikası. Modena şehir merkezine yaklaşık 20 km. mesafede bulunan ve meraklıları tarafından “efsane pist “ olarak tanımlanan mekana vardığımızda bizi markanın görevlileri karşılayarak fabrika gezisinde ve Ferrari ana müzesinde açıklamalarla eşlik edecekler. Simülatörle Pistte Ferrari Pilotu olma ayrıcalığını yaşamak isteyen misafirlerimiz bu heyecanı bu gün deneyimleme imkanını bulacaklar. Bu özel zaman diliminin ardından otobüsümüzle büyük tenor Luciano PAVAROTTI’nin müze haline getirilmiş olan evini ziyarete gidiyoruz. Ünlü tenorun doğduğu ve ihtişamlı kariyerinden sonra yaşamının son günlerini geçirdiği baba evini, anılarını,özel anlarının sıcaklığını ziyaretçiye yaşatan evinde adeta kendisiyle sohbet ederek gezdikten sonra sonra otelimize geri dönüyoruz.

4.Gün : Floransa / Bologna / İstanbul"Bologna Şehir Turu"
Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ardından Bologna’ya ya hareket. Avrupa’nın en eski üniversitesinin kurulduğu, rönesansın kalesi olan şehirlerden biridir Bologna. Turumuz esnasında Porta Nuova, Chiesa di San Salvatore, Palazzo Comunale, Piazza Maggiore, Basilica di San Petronio, Palazzo della Podesta, Via Vecchie Pescherie, Torre di Garisenda e Asinelli, Piazza della Mercanzia gibi şehrin en önemli mekanlarını gezeceğiz. Ardından Bologna Havalimanı’na hareket. THY’nin tarifeli seferi ile saat 18:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler


Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
5*’lı  otelde 3 gece 4 gün oda-kahvaltı bazında konaklama
Havalimanı vergileri
Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
Otel – Konser Alanı – Otel transferleri
Floransa yarım gün panoromik şehir turu
Prima Poltrona Konser bileti  (Koltuklar C11)
Setur Select rehberlik hizmetleri
Seyahat Sigortası(Tur iptali durumunda tur fiyatının %15'i kapsam dışındadır.)

Tur Fiyatı 

1,398 EUR

Seyahatinizi Size Özel Şekillendirelim

Bu programı size özel olarak tasarlamamızı isterseniz lütfen 444 97 79 nolu Setur Select Özel Seyahat Hattımızdan bizi arayın ya da select@setur.com.tr adresinden bize ulaşın. Seyahat tasarımcınız en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

Sizi Arayalım

E-Bülten’imize Kayıt Olun